Manchester United stadion

Jak co tydzień, Juan Mata znów zaprasza na swojego bloga. Dziś Hiszpan entuzjastycznie wypowiada się o swoich kolegach z drużyny i przybliża nam ostatnie wydarzenia z ligi hiszpańskiej.

R E K L A M A

Cześć wszystkim.

Czekałem na to od dłuższego czasu: móc pisać do Was w niedzielny wieczór by pokazać, jak jesteśmy podekscytowani w całej drużynie. Na boisku mogliśmy pokazać cały potencjał i jesteśmy zadowoleni z naszej gry. Muszę podziękować fanom, że są zawsze z nami, za ich zaufanie i wsparcie. Wygrana z QPR to tylko jeden mecz, to dla mnie jasne, ale mam nadzieję, że to początek dobrej passy, która zaprowadzi nas daleko do miejsca, na którym chcemy być.

W ostatnich tygodniach pisałem Wam, że sesje treningowe idą nam bardzo dobrze. Przy tak wielu graczach i nowym stylu potrzebujemy czasu, by się do siebie przyzwyczaić. Potrzeba czasu, by nasza praca przyniosła żniwa, ale wiedziałem, że prędzej czy później tak sie stanie. Ciągle nad tym pracujemy, a zwycięstwo z QPR pokazuje, iż jesteśmy na dobrej drodze.

Osobiście, gra u boków takich facetów jak Blind, Rojo czy Falcao sprawia mi radość. Z czasem jeszcze lepiej wpasują się do teamu, a ich jakość będzie nam bardzo przydatna. Pracujemy razem od kilku dni, poznajemy się i jestem pewien, że wraz z mijającymi tygodniami będziemy lepsi. Jeśli chodzi o Di Maríę, mam wrażenie jakby był z nami od lat. Ángel to bardzo entuzjastyczny facet i świetny transfer. Po meczu wręczyłem mu nagrodę dla Piłkarza Meczu i improwizując, tłumaczyłem jego wypowiedź dla telewizji. Wyglądał na szczęśliwego, więc ja też jestem szczęśliwy.

Teraz mamy tydzień, by przygotować się do meczu z Leicester i tydzień, by popracować jako team. Nie mogę się doczekać tygodnia, by cieszyć się ostatnim zwycięstwem. 

W Hiszpanii, w najbardziej emocjonujacym meczu mierzyły się dwie drużyny z Madrytu. Átletico pokonało Real dzięki bramce zawodnika, którego lubię: Ardy Turana. Czysty talent.

Zanim pożegnam sie z Wami, chciałbym pogratulować dziewczynom z reprezentacji Hiszpanii po kwalifikacjach do Mistrzostw Świata Kobiet po raz pierwszy w historii. Powodzenia w Kanadzie! Okazujcie wszyscy swoje poparcie dla naszych drużyn narodowych w koszykówce i tenisie; wkrótce znów będziemy świętować sukcesy, jestem pewien!  

Dziękujemy za wsparcie i gratulucje za strzelonego gola.  

Tak trzymać!  

Miłego tygodnia.  

Uściski,

Juan