Jesteś pewien, że znasz tę część historii United? Rozwiąż nasz quiz, a dowiesz się wielu nowych... ROZWIĄŻ QUIZ

[Aktualności] Diabły przegrywają w Bazylei

Ostatnio, kiedy Pogba wybiegał jako kapitan, skończyło się kontuzją. Oby tym razem było lepiej.
  • Wrócił Pogba, wróciło dobre United
    18.11.2017, 20:26

[Aktualności] Wrócił Pogba, wróciło dobre United

Wraca Pogba, wraca 4 do przodu. Przyjemny mecz, przyjemne powroty, przyjemny wieczór.
    18.11.2017, 19:28

Nie przesadzałbym z obwinianiem Lindelofa. Nie popisał się, ale ten gol to był "popis" całej defensywy. Gdzie był Young, gdzie był Smalling? Chyba tylko de Gea może z czystym sumieniem powiedzieć, że zrobił wtedy co mógł.

Dobrze, że przed przerwą udało się wyjść na prowadzenie. Mam wrażenie, że Newcastle z każdą minutą będzie gasło.
  • Conte nie podał ręki Mourinho
    06.11.2017, 19:13

[Aktualności] Conte nie podał ręki Mourinho

Już pomijając męczące wrzucanie krytyki Mourinho do każdej wypowiedzi, to czemu piłkarzy można nazwać pajacami, a trenerów nie? Poza tym ja nie twierdzę, że Mourinho nie był chamem i rozumiem czemu wiele osób go nie lubi. Ferguson też był strasznym bucem. Guardiola to też buc. Ciężko być miłym gościem, kiedy rozgrywka toczy się o tak wielkie cele i kiedy stawka jest tak wysoka.

Ale już pomijając to co napisał Szem, jak widzę Conte, który skacze, drze japę albo śmieje się do rozpuku, to mam dość. Wielu uważa to za pasję, jak uważam za aktorstwo najmarniejszej próby.
    06.11.2017, 16:40

O tym, że Conte to pajac wiemy nie od dziś. Czekam z niecierpliwością, aż go zwolnią i nie trzeba już będzie się męczyć z jego "entuzjazmem".
  • Bezzębne United przegrywa z Chelsea
    05.11.2017, 19:30

[Aktualności] Bezzębne United przegrywa z Chelsea

Dramatycznie brakowało dzisiaj kogoś, kto wziąłby piłkę w środku pola i ją po prostu rozegrał. Ogromny krater zarysował się pomiędzy atakiem i obroną, którego nikt nie umiał zapełnić. Lukaku, Mychitarian i Herrera kolejny mecz zapisują się na wielkim minusie. Belg zupełnie nic nie umiał sobie wywalczyć, po prostu był na boisku. Co się z nim stało to ja nie wiem, przecież to jest taran, takiego Christensena czy Azpilicuetę powinien przestawiać jak tyczki. Miki powinien chyba znów odpocząć od pierwszego składu, bo jest absolutnie beznadziejny. Nie wiem jak długo Mou będzie go jeszcze chciał męczyć. Na szczęście wreszcie pojawiła się alternatywa dla Herrery, który zupełnie zgubił swój ogień, ruchliwość i pomysł, którymi potrafił chwytać za serce w zeszłym sezonie.

Źle to wygląda w meczach z pierwszą szóstką. Dzisiaj United było bezzębne. Trzy mecze: remis - zwycięstwo - porażka nie byłby takie złe, gdyby nie wpadka z Huddersfield po drodze i gdyby nie taka świetna postawa City. Jeśli "Obywatele" nie zaliczą nagle takiego zjazdu jak w poprzednim sezonie, to ciężko będzie ich złapać.
  • United (prawie) w fazie pucharowej Ligi Mistrzów!
    31.10.2017, 21:37

[Aktualności] United (prawie) w fazie pucharowej Ligi Mistrzów!

Strasznie mi szkoda tego Svilara. Chłopak prezentuje się naprawdę świetnie, a już drugi raz w meczu z United traci gola w kuriozalny sposób. Oby tylko przez to jakichś kompleksów nie złapał, bo wygląda na bardzo przyszłościowego gościa.

A'propos przyszłościowych gości, to McTominay na tę chwilę wygląda lepiej od Herrery. Zadrżałem w końcówce połowy czy nie skończy się to kontuzją, bo ostatnio takie szczęście mamy, że kto coś zaczyna się lepiej prezentować, to wylatuje na kilka miesięcy. Na szczęście chyba obyło się bez tego. Jeśli nadal będzie prezentował taki poziom, to kto wie, może na serio pogra coś w pierwszym składzie.
  • Lingard show! United w ćwierćfinale EFL Cup!
    24.10.2017, 20:29

[Aktualności] Lingard show! United w ćwierćfinale EFL Cup!

Wreszcie trochę odpoczynku dla Lukaku i Maticia. Niewiele, ale zawsze coś. Oby McTominay i Tuanzebe pokazali się z dobrej strony, bo na tę chwilę każdy, kto może zapewnić chociaż solidną rezerwę jest na wagę złota.
  • Szokująca porażka z Huddersfield Town!
    21.10.2017, 18:32

[Aktualności] Szokująca porażka z Huddersfield Town!

Pisałem Szemowi po meczu z Benficą o żelaznych zmianach Mourinho. Choćby skały srały, to Rashford musi zmienić Martiala, a Mata musi zejść, zastąpiony przez kogoś tam. To się sprawdzało na początku sezonu, jak Tony wchodził na zmęczonego przeciwnika, a Fellaini murował środek pola i dodawał centymetrów. Ale teraz sytuacja wygląda inaczej i potrzebne są inne zmiany. Niestety Mourinho zamknął się w kręgu swojej żelaznej logiki, uparty jak van Gaal za swoich "najlepszych" czasów. Jak się dostaje 2-0 od Huddersfield do przerwy, to trzeba podjąć ryzyko, zdjąć beznadziejnego Herrerę, zostawić Martiala, bo on zawsze może coś zrobić i cisnąć do ostatniej minuty. Klepanie wokół pola karnego nic nie pomoże na przeciwnika, który już ma to co chciał i może się tylko bronić. Mourinho powinien o tym wiedzieć najlepiej.

Jest połowa października, a my już mamy przemęczony skład. Nie mam pojęcia, jak to dociągnąć do końca sezonu. Jeśli kontuzje nagle magicznie nie znikną, to grudzień będzie morderczy i sporo zweryfikuje.
    21.10.2017, 16:53

No tak źle to jeszcze w tym sezonie nie było. Huddersfield punktuje United tak, jak United powinno punktować Huddersfield. Do impotencji w ofensywie doszła beznadziejna defensywa. Nad Lindelofem nawet się nie ma co znęcać, bo chcemy czy nie chcemy, to jesteśmy na niego skazani, więc pozostaje się modlić, żeby chłopak sobie przypomniał czemu został tutaj sprowadzony.

Ciężko będzie to wygrać. Nie wiem kto mógłby dać impuls do ataku, no bo przecież nie Mychitarian. Nie wiem co Mourinho chce zrobić, ale będzie potrzebował piłkarskiego cudu.