Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!

Quiz związany z napastnikiem Manchesteru United. ROZWIĄŻ QUIZ

Chris Smalling

Biografia

Smalling swoją profesjonalną karierę rozpoczął w 2007 roku w Maidstone United. Po roku gry w siódmoligowym klubie, zwrócił na siebie uwagę skautów z Fulham, gdzie w czerwcu 2008 roku ostatecznie trafił. Kwota transferu wynosiła 10 tys funtów. W Fulham rozegrał 9 spotkań, po czym w styczniu 2010 roku Manchester United podpisał z nim kontrakt opiewający na 7–12 milionów funtów, który zaczął obowiązywać od 1 lipca 2010.

16 lipca Smalling po raz pierwszy wystąpił w Manchesterze United w meczu towarzyskim z Celtikiem (wygrana 3:1). W spotkaniu tym doprowadził do rzutu karnego, po którym padła bramka dla przeciwnika. 30 lipca w meczu z CD Guadalajara (przegrana 2:3) zdobył swoją pierwszą bramkę dla United. Strzelił ją z główki po dośrodkowaniu Darrona Gibsona. 8 sierpnia zdobył z Manchesterem United Tarczę Wspólnoty po zwycięstwie 3:1 nad Chelsea. W meczu tym Smalling zagrał od 71. minuty, kiedy to zmienił Fábio da Silvę. 7 sierpnia 2011 roku w meczu o Tarczę Wspólnoty przeciwko Manchesterowi City strzelił gola, czym przyczynił się do zwycięstwa i zdobycia przez Manchester United Tarczy Wspólnoty.

Smalling występował w reprezentacji Anglii U-16. 31 marca 2009 roku zadebiutował w kadrze U-20 w meczu z Włochami. W spotkaniu tym wszedł z ławki rezerwowych za Jamesa Tomkinsa.

5 sierpnia 2009 roku został powołany do reprezentacji U-21 na mecz z Holandią i 11 sierpnia zadebiutował w kadrze do lat 21, zastępując Jacka Rodwella. 14 listopada po raz pierwszy zagrał w spotkaniu od pierwszej minuty. Wystąpił wówczas w meczu z Portugalią. Łącznie rozegrał cztery mecze w kadrze U-21.

Kariera
Klub Mecze/Bramki Data przyjściaData przyjścia Data odejściaData odejścia
Man United Manchester United 263/14 01.07.2010 do dziś
Fulham Fulham 13/0 01.07.2008 30.06.2010
Maidstone United Maidstone United b/d 01.07.2006 30.06.2008
Statystyki rozgrywek
Rozgrywki Występy Wyjściowa jedenastka Zmieniony Wejścia z ławki Mecze na ławce Minuty na boisku Strzelone gole Asysty Żółte kartki Drugie żółte kartki Bezpośrednie czerwone kartki