1: Tak wygląda najstarszy herb Manchesteru United. Został wprowadzony jeszcze za czasów, gdy zespół nosił nazwę Newthon Heat, a swoją „działalność” zakończył na początku lat 60. Mimo to, w latach 70. widniał na strojach Czerwonych Diabłów w każdym spotkaniu Pucharu Anglii.
2-3: Jedynym elementem, który łączy pierwszy herb z tym obecnym jest statek, charakteryzujący kanał przepływający przez Manchester. W środku projektu widnieje herb miasta, przytrzymywany przez dwa stworzenia – lwa i gryfa. Na samym dole widnieje łaciński napis „Concilio et labore”, co oznacza „Jedność i Pracowitość”. Miał on oddać wielkość i honor drużyny.
Całość herbu wykonana była nietypowo. Kiedy inne zespoły posługiwały się raczej prostszymi herbami, ten Manchesteru United wyraźnie odróżniał się od pozostałych. Pomimo to, w latach 60. został uznany za przestarzały i na jego miejsce wskoczył zupełnie nowy emblemat. Uwagę zwraca także brak nazwy klubu na herbie. Mimo to, Sir Alex Ferguson do dziś na niektóre mecze ligowe zakłada marynarkę właśnie z tym logiem. Obecnie jest to herb miasta Manchester.
4: Na początku lat 60. nastąpiła pierwsza zmiana herbu. Zrezygnowano z lwa i gryfa oraz łacińskiego napisu „Concilio et labore”. Czerwono-brązowe pasy zamieniono na żółto-czerwone i bardziej estetyczne. Symetrycznie na górze i na dole pojawiły się dwa pola. Na pierwszym widniał napis „Manchester United”, na drugim „Football Club”. Obydwa pola zostały połączone rysunkami piłek takich, jakimi grało się w ówczesnych czasach. Zmieniono także zdecydowanie wygląd statku na emblemacie. Został wykonany tak jak reszta herbu – liniowo i prosto, w kolorach czerwonym i zółtym. Logo to obowiązywało do roku 1973.
5: W roku 1973 zmiana nie była już tak duża jak poprzednio, jednak – wbrew pozorom – bardzo znacząca. Aby uwzględnić na herbie bardzo popularny już przydomek „Red Devils” („Czerwone Diabły”) zamiast pasów charakteryzujących miasto, wprowadzono wizerunek Diabełka z widłami, znany nam do dziś. Oprócz tego herb został odnowiony pod względem jakościowym. Emblemat przetrwał do 1998 roku.
6: Obecny herb United widnieje na strojach piłkarzy od 1998 roku. Można więc powiedzieć, że jest on szczęśliwy, ponieważ pierwszy sezon używania tego emblematu zakończył się potrójną koroną zdobytą przez podopiecznych Sir Alexa Fergusona. Tradycyjnie poprawiono jakość i ostrość kolorów, a oprócz tego usunięto napis „football club”. Działanie to miało spowodować, by kibice nie uznawali drużyny za instytucję tylko za zespół walczący o sukcesy. Na dolne pole przeniesiono słowo „United”, na górnym pozostał już tylko „Manchester”. Aby słowa wyglądały estetycznie i były dość duże, poszerzono lekko obydwa pola. Herb ten jest używany do dziś.