Wayne Rooney to czołowa postać reprezentacji Anglii. Ma na koncie wiele występów, jak i również... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +1 - Mourinho: "Shaw dostanie swoje szanse"

Liga Mistrzów xmilkaax @06.12.2017, 11:07 | Przeczytano 296 razy

Mourinho: "Shaw dostanie swoje szanse"

José Mourinho twierdzi, że Luke Shaw będzie miał więcej okazji do gry po imponującym występie obrońcy przeciwko CSKA Moskwa, który dał mu tytuł Gracza Meczu wybieranego przez kibiców.

Lewy obrońca po raz pierwszy rozpoczął mecz w wyjściowym składzie w tym sezonie i rozegrał 90 minut w wygranym 2:1 meczu z CSKA na Old Trafford, co zapewniło drużynie United miejsce wśród 16 najlepszych zespołów w europejskich rozgrywkach jako zwycięzcy grupy A.

Shaw był nieustannym zagrożeniem w roli cofniętego skrzydłowego, siejąc zagrożenie na lewej flance przez pełne 90 minut i był bliski zdobycia bramki w pierwszej połowie, kiedy jego strzał został wybroniony przez bramkarza CSKA, Igora Akinfiejewa.

Przemawiając na swojej konferencji prasowej po meczu, trener wyraził zadowolenie z występu obrońcy po powrocie do pierwszej drużyny i obiecał, że nadejdzie czas gry dla byłego gracza Southampton.

Powiedział:

Bardzo pozytywny występ, zwłaszcza gdy szedł z piłką do przodu. Kreował dużo szans na bramkę, wykazał się wielką intensywnością w swojej grze. Nic dziwnego, że w 80 minucie odczuwał konsekwencje tej intensywności; to normalne, ponieważ to dla niego pierwszy mecz sezonu. Ale on dostanie więcej okazji.

Menedżer dodał w wywiadzie dla BT Sport:

Czekał dość długo, zasługiwał na swoją szansę przez dość długi czas. Nie jest łatwo dać szansę graczowi, który nie gra przez wiele miesięcy i dać tę szansę w meczu, w którym zespół naprawdę potrzebował dobrego wyniku.

Chciałem wprowadzić zmiany, ale zmiany w graczach, którzy potrzebowali zmiany i nie zmarnować jej na Luke'a, ale udało mu się zagrać  przez 90 minut i powiedziałem mu, że to nie najlepsza okazja, to tylko szansa na grę, by poprawił swój poziom. Szczerze mówiąc, jestem zadowolony z jego występu.

Shaw wygrał ze zdecydowaną przewagą i 81 procentami głosów na Twitterze w walce o tytuł Gracza Meczu, przed kolegami z zespołu Juanem Matą (10 %) i Marcusem Rashfordem (9 %).

Lewy obrońca zaliczył tylko dwa występy z ławki w Carabao Cup przed wtorkowym występem, ale ma nadzieję, że spędzi więcej czasu na boisku w pracowitym grudniowym harmonogramie dla Diabłów, począwszy już od niedzielnych derbów przeciwko Manchesterowi City.

Źródło: ManUtd.com

Tagi: CSKA Moskwa, José Mourinho, Liga Mistrzów, Luke Shaw, Piłkarz Meczu, Wypowiedzi pomeczowe, Zwycięstwo