Jesteś pewien, że znasz tę część historii United? Rozwiąż nasz quiz, a dowiesz się wielu nowych... ROZWIĄŻ QUIZ

+ 0 - Pogba wykluczony z derbów Manchesteru

Premier League xmilkaax @03.12.2017, 15:21 | Przeczytano 591 razy

Pogba wykluczony z derbów Manchesteru

Paul Pogba został wyrzucony z boiska podczas wygranej 3:1 z Arsenalem, co oznacza, że nie zagra w derbach w następnym tygodniu przeciwko liderom tabeli Manchesterowi City.

Pomocnik grał bardzo dobrze na Emirates Stadium, asystując przy drugim golu Jessego Lingarda. Został jednak wyrzucony z boiska przez sędziego Andre Marrinera w 74. minucie za faul na obrońcy "Kanonierów", Héctorze Bellerínowi.

Po prostu wiem, że Paul jest sfrustrowany i trochę rozczarowany zachowaniem swojego kolegi Laurenta Kościelnego za jego reakcję.

- powiedział José Mourinho.

Ale Paul był bardzo sfrustrowany, każdy wie, że jest czysto grającym piłkarzem i nie było jego intencją sfaulowanie rywala, co doprowadziło w efekcie do czerwonej kartki. Nie widziałem powtórki w telewizji, więc nie wiem.

W rozmowie z MUTV, były trener MU Ron Atkinson skomentował:

Nie wyglądało to złośliwie, pędząc na boisku bardzo szybko takie wypadki się zdarzają, ale przypuszczam, że sędzia powie, iż działał zgodnie z prawem, nie miał wyboru. To był to bardzo, bardzo niefortunny wypadek, który nie był zamierzony.

Bellerín otrzymał żółtą kartkę kilka minut wcześniej, kiedy sfaulował  Ashleya Younga z lekkomyślnością, podczas gdy Kościelny kilkanaście minut później rażąco powalił z nóg Romelu Lukaku, a był był ostatnim obrońcą. Francuz w tym wypadku miał wiele szczęścia, że sędzia pokazał mu tylko żółtą kartkę.

Pogbę czeka teraz zawieszenie na trzy mecze, które wykluczą go z derbów, a także meczów Premier League u siebie z Bournemouth i wyjazdowego meczu z West Bromwich Albion. Pomocnik będzie natomiast dostępny we wtorkowym starciu Ligi Mistrzów UEFA z CSKA Moskwa na Old Trafford.

Marouane Fellaini znalazł się w kadrze na mecz z "Kanonierami" z powodu kontuzji, ale Nemanja Matić grał przez pełne 90 minut pomimo obawy, czy jest w pełni zdrowia. Ander Herrera sprawował się dobrze jako zmiennik z ławki i to pewnie on zastąpi Pogbę w starciu z Man City.

Źródło: ManUtd.com

Tagi: Arsenal, Bournemouth, Czerwona kartka, Héctor Bellerín, José Mourinho, Laurent Koscielny, Manchester City, Paul Pogba, Premier League, West Bromwich Albion, Wypowiedzi pomeczowe, Zawieszenie, Zwycięstwo