Boże Narodzenie i Nowy Rok to dla Premier League gra na pełnych obrotach. Zobacz czy wiesz... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +1 - Mourinho chwali solidność defensywy

Wypowiedzi pomeczowe dinos @24.09.2017, 12:24 | Przeczytano 368 razy

Mourinho chwali solidność defensywy
Źródło: manutd.com

José Mourinho wylewnie chwalił swoją formację defensywną po tym, jak jego drużynie udało się wywalczyć bardzo cenne zwycięstwo nad Southampton w sobotnie popołudnie.

Szósty gol Romelu Lukaku w Premier League - ósmy we wszystkich rozgrywkach - zapewnił Czerwonym Diabłom skromne zwycięstwo 1:0, jednak cała drużyna musiała ciężko na to zapracować, chroniąc ten wynik od 20. minuty.

Oto jak sprawę skomentował José Mourinho:

Ciężki teren

To ciężkie teren i dobry przeciwnik, który nie ma nic do stracenia, przez co najmniej 35 minut grający ofensywny futbol w celu uratowania punktu. Mieliśmy swoje okazje, aby zabić ten mecz, jednak swoich szans nie wykorzystali Herrera i Lukaku. Przez to ustawiliśmy się w pozycji drużyny, która musi bronić wyniku i udało nam się to świetnie. Z dobrym bramkarzem, dobrymi obrońcami i zmianą Smallinga. Jestem więc bardzo zadowolony.

Współpraca Bailly'ego i Jonesa

Spisali się bardzo dobrze, Smalling także. Przez 20 minut robiliśmy to, co robi teraz większość drużyn w Premier League, czyli broniliśmy się piątką z tyłu. Czułem, że Southampton jest silne. Czułem, że ich menadżer jest podekscytowany i gotowy postawić wszystko na jedną kartę, dlatego wpuścił dwóch napastników, takich jak Gabbiadini i Austin. Chcieli grać bezpośrednimi piłkami, a to nie jest ich styl. Wtedy podjąłem decyzję, aby wpuścić Smallinga i czuję, że dzięki temu zespół był solidniejszy. Pokazaliśmy solidarność, dobrą organizację, ducha zespołu i zdobyliśmy trzy punkty.

Ofensywni obrońcy

Jeśli można mieć dwóch ofensywnych bocznych obrońców, nie tylko Valencię na prawej stronie, ale również na lewej, takiego jak Young, to daje nam wiele okazji i jest pozytywne dla zespołu.

Solidność kluczem do sukcesu

Co mnie zachwyciło, to nasz pragmatyzm. Kiedy rozmawialiśmy w przerwie, chcieliśmy zabić grę i mieliśmy ku temu okazje. Chcieliśmy mieć kontrolę, ale to nie zawsze jest możliwe, czasem trzeba oddać piłkę rywalowi. To nie była nasza decyzja, po prostu tak potoczył się mecz. Wtedy poczuliśmy, że pojawiają się problemy, więc postawiliśmy na solidność. Liga staje się coraz bardziej defensywna, ale to był pierwszy raz, kiedy przez 20 minut trzymaliśmy się jedynie naszej defensywy. Bez takiego podejścia zgarnęlibyśmy tylko jeden punkt, a nie trzy.

Piękna pogoda

Myślę, że wszyscy zawodnicy byli zmęczeni. Dziewięciu z nich nie grało w środku tygodnia, więc nie chodzi nawet o nagromadzenie spotkań. Myślę, że pogoda była piękna. Jeśli trenowalibyśmy o 11:oo, 12:oo albo 15:oo w Manchesterze, nie mielibyśmy takiej pogody. Mówię poważnie, ostatnio przy takim słońcu graliśmy w Los Angeles, a potem w Macedonii i zawodnicy to czuli, nie byli w pełni sił. Mieli odpowiednie nastawienie, zawsze próbowali, lecz brakowało sił. Więc kiedy przeciwnik wystawia na nas wszystkie swoje działa, musieliśmy to wytrzymać przez pewien czas i nam się udało.

Wsparcie na wyjazdach

Chcę tylko powiedzieć, że kibice byli niesamowici, tak samo jak ich wsparcie od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Piłkarze czuli ten doping. To bardzo ważne. Nie kiedy wygrywamy 3:0 albo 4:0 i cieszymy się grą; to bardzo ważne, kiedy walczymy, bronimy, jesteśmy wykończeni i wtedy potrzebujemy wsparcia naszych wspaniałych kibiców.

Kiedy zacznie się myślenie o tytule?

Myślę, że jest na to za wcześnie. Myślę, że w zeszłym sezonie na tym etapie mieliśmy pięć lub sześć punktów mniej, więc teraz jest lepiej, ale to nic nie znaczy. Czeka nas jeszcze trudny okres i duże nagromadzenie spotkań. To dopiero początek. Będzie ciężko. Naprawdę uważam, że sześć klubów powalczy o tytuł.

Źródło: ManUtd.com

Tagi: Ander Herrera, Antonio Valencia, Ashley Young, Chris Smalling, Eric Bailly, José Mourinho, Kibice, Obrońcy, Phil Jones, Premier League, Southampton, Zwycięstwo