Manchester United powraca na europejskie salony. Czas więc sprawdzić Twoją wiedzę z naszych... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +1 - Przewidywana XI United na mecz z Ajaksem

Kadra Cezary Kawecki @23.05.2017, 10:40 | Przeczytano 1096 razy

Dotyczy: Ajax Amsterdam vs Manchester United [24.05.2017]

Przewidywana XI United na mecz z Ajaksem
Źródło: skysports.com

José Mourinho po ostatnim w sezonie meczu w Premier League zdradził, że zna już wyjściowy skład, jaki wybiegnie od pierwszych minut w jutrzejszym finale Ligi Europy.

Menedżer Czerwonych Diabłów w niedzielnym starciu z Crystal Palace (2:0) oszczędził wielu graczy pierwszego składu, dając im odpocząć przed pojedynkiem z Ajaksem Amsterdam. Antonio Valencia, Matteo Darmian, Ander Herrera, Henrich Mychitarian i Marcus Rashford - cała piątka obejrzała ten mecz z trybun, co może sugerować, że w Sztokholmie zagra od pierwszych minut.

Mourinho potwierdził także, że miejsce w bramce zajmie Sergio Romero. Największą stratą będzie nieobecność Erica Bailly'ego - Iworyjczyk musi odcierpieć zawieszenie za czerwoną kartkę, jaką obejrzał w starciu z Celtą Vigo (1:1).

Przewidywana XI United na mecz z Ajaksem:

BR: Sergio Romero - Argentyńczyk pełnił rolę pierwszego bramkarza w obu półfinałowych spotkaniach z Celtą Vigo i po rewanżu Mourinho potwierdził, że zagra również z Ajaxem.

PO: Antonio Valencia - Wśród członków sztabu szkoleniowego pojawiło się przekonanie, że Ekwadorczyk odczuwa zmęczenie sezonem bardziej, niż reszta zawodników. Zabrakło go w trzech ostatnich spotkaniach, ale w ostatnich dniach normalnie trenował i powinien zagrać od pierwszych minut.

ŚO: Daily Blind - Holender jest tym zawodnikiem, który najbardziej skorzystał na kontuzji Marcosa Rojo. Mourinho zaznaczył, że Blind od pierwszych minut rozpocznie pojedynek ze swoim byłym klubem. 27-latek po raz ostatni zagrał 17 maja z Tottenhamem.

ŚO: Phil Jones - Jedną z najważniejszych decyzji Mourinho przed meczem z Ajaxem będzie decyzja, kto z dwójki Jones - Smalling będzie partnerem Blinda. Pierwszy z nich rozegrał trzy ostatni mecze i wyglądał dość pewnie, przez co ma większe szanse na wyjście w podstawowym składzie.

LO: Matteo Darmian - Włoch nie jest naturalnym lewym obrońcą, ale musi grać na tej pozycji z konieczności po kontuzjach Shawa, Younga i Rojo. Darmian pełnił taką rolę w kilku ważnych meczach, między innymi z Celtą Vigo.

ŚP: Ander Herrera - Kolejny, który jest niemal pewny miejsca w składzie na mecz z Ajaxem. Hiszpan stał się kluczowym zawodnikiem dla Mourinho i nie zagrał z Palace, aby być w pełni gotowym na Ajax.

ŚP: Marouane Fellaini - Kolejna trudna decyzja dla Mourinho. Belg również nie zagrał z Crystal Palace, choć jak sam stwierdził, jak najbardziej był gotowy do gry. Inną opcją jest postawienie na Michaela Carricka, ale Portugalczyk w kilku ostatnich spotkaniach preferował właśnie Fellainiego.

ŚP: Paul Pogba - Francuz po informacji o śmierci ojca przegapił spotkania z Tottenhamem i Southampton, zaś w meczu z Crystal Palace przebywał na murawie tylko przez 45. minut.

PS: Jesse Lingard - Podobnie jak Pogba, w meczu z Crystal Palace rozegrał tylko jedną połowę. Jego obecność w wyjściowym składzie na mecz z Ajaksem mogłaby być niepewna, jeśli Mourinho zdecydowałby się na Martiala, ale tak wczesne zejście z boiska w ostatnim meczu w Premier League sugeruje, że to on rozpocznie starcie w Sztokholmie.

LS: Henrich Mychitarian - Ormianina zabrakło w pojedynku z Orłami, choć po spotkaniu odbył normalne treningi. W drugiej połowie sezonu były gracz Borussii prezentował wysoką formę, natomiast w 10 meczach w ramach Ligi Europy strzelił pięć bramek.

ŚN: Marcus Rashford - Od momentu kontuzji Zlatana Ibrahimovicia, Rashford stał się pierwszym wyborem na środku ataku dla Mourinho. Niemal na pewno rozpocznie mecz z Ajaksem od pierwszych minut.

ŁAWKA: David de Gea, Chris Smalling, Michael Carrick, Timothy Fosu-Mensah, Juan Mata, Anthony Martial, Wayne Rooney.