Sir Alex Ferguson wydał niedawno nową książkę pt. "Leading". Opisuje w niej wiele... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +3 - Mourinho po meczu z West Bromem

Wypowiedzi pomeczowe dinos @18.12.2016, 11:51 | Przeczytano 1000 razy

Mourinho po meczu z West Bromem
Źródło: manutd.com

José Mourinho był zachwycony tym, jak jego podopieczni zapewnili sobie czwarte zwycięstwo z rzędu we wszystkich rozgrywkach. Czerwone Diabły wygrały z West Bromwich Albion 2:0.

Zadowolenie z fenomenalnego występu

Zagraliśmy nawet lepiej, niż przeciwko Crystal Palace, bo w spotkaniu z "Orłami" zdarzył się krótki okres w drugiej połowie, kiedy straciliśmy kontrolę nad meczem. Tym razem udało nam się zapanować nad wszystkim, przez pełne 90 minut, a to jest trudne zadanie. Piłkarze byli fenomenalni. Byli silni fizycznie oraz mentalnie, odpowiednio się organizowali. Cieszy mnie ich gra, wynik oraz fakt, że fani mogą spokojnie przeżyć Święta, a my mamy szanse na lepsze pozycje.

Wypełnione zadanie

Znamy dobrze Tony'ego Pulisa i prowadzone przez niego drużyny - jeśli stracisz kontrolę chociażby na chwilę, to masz kłopoty. W każdej chwili mogli wykorzystać rzut wolny lub rożny i wtedy spotkanie wyglądałoby zupełnie inaczej. Są również bardzo silni fizycznie, dlatego tak ważne jest posiadanie piłki, granie na ich połowie, aby trzymać ich z dala od naszego pola karnego. I my to robiliśmy przez pełne 90 minut.

Udział Lingarda

Jest innym piłkarzem, niż Juan Mata. Oboje są bardzo dobrzy, ale mają różne umiejętności. Przeciwko Palace chcieliśmy mieć umiejętności Juana do utrzymania piłki. Dzisiaj uznaliśmy, że jeden z naszych graczy ofensywnych powinien więcej biegać, dlatego grał najpierw Jesse, a potem Marcus Rashford.

Ciężka praca popłaca

Ciężko pracowaliśmy i nie mieliśmy wiele czasu pomiędzy kolejnymi spotkaniami. Wczoraj spędziliśmy sporo czasu na boisku treningowym, przygotowując naszą defensywę. Analizowaliśmy sytuacje, omawialiśmy informacje o zawodnikach i o naszych obrońcach. Odrobiliśmy pracę domową. Zrobili to moi ludzie od analizy, ci ukryci, o których nikt nie wie, ale wykonują wspaniałą robotę.

Odpoczynek przed Boxing Day

Teraz mamy dwa dni przerwy - piłkarze na to zasłużyli. Pojawiają się informacje, że jestem tym złym gościem, ale jak się okazuje, nie jest to prawda. Dałem im dwa dni wolnego, ponieważ im się to należało.

Owacja dla Fellainiego

Nasi fani są fantastyczni. Wcześniej zachowali się impulsywnie z powodu naiwnego zachowania Marouane'a w meczu z Evertonem, ale oni wiedzą, że to jest facet, który zawsze daje z siebie wszystko - w szatni wszyscy go uwielbiają. To bardzo ważne, aby czuł, że ma za sobą wsparcie fanów.

Źródło: ManUtd.com

Tagi: Boxing Day, Boże Narodzenie, Jesse Lingard, José Mourinho, Marouane Fellaini, Premier League, Tony Pulis, West Bromwich Albion, Wypowiedzi pomeczowe, Zwycięstwo