Boże Narodzenie i Nowy Rok to dla Premier League gra na pełnych obrotach. Zobacz czy wiesz... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +4 - Reprezentacje: Martial z debiutanckim golem!

Reprezentacje Red_Devil @02.09.2016, 09:56 | Przeczytano 1301 razy

Reprezentacje: Martial z debiutanckim golem!

13. występ w narodowej reprezentacji okazał się szczęśliwy dla Anthony'ego Martiala, który zdobył swojego pierwszego gola dla "Trójkolorowych".

Francuzi w towarzyskim meczu ograli Włochów aż 3:1. Martial otworzył wynik spotkania w 17. minucie po świetnym, 40-metrowym podaniu Paula Pogby. "Azzurri" szybko odpowiedzieli bramką Graziano Pellè, lecz w 28. minucie do siatki bramki Gianluigiego Buffona trafił Olivier Giroud. Rezultat meczu w Bari w 81. minucie ustalił Lavyin Kurzawa - przy tej bramce również asystę zaliczył Pogba.

W innym meczu z udziałem Diabłów Hiszpania pokonała Belgię 2:0. W bramce "La Furia Roja" zagrał David de Gea, który zaliczył czyste konto m.in. dzięki fenomenalnej interwencji przy strzale Kevina De Bruyne - dobry prognostyk przed najbliższymi derbami, choć obie bramki zdobył... David Silva. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Juan Mata.

Po blamażu w eliminacjach do Euro 2016 nie pozbierali się jeszcze Holendrzy. W Eindhoven przegrali 1:2 z Grekami, a 90 minut na środku obrony rozegrał Daley Blind.

Z narodową kadrą pożegnał się Bastian Schweinsteiger, który w towarzyskim spotkaniu z Finlandią rozegrał 68 minut zmieniony przez Juliana Weigla. Mistrzowie świata wygrali 2:0 po bramce Maxa Meyera i samobójczym trafieniu Paulusa Arajuuriego.

Niezbyt zadowolony może być Henrich Mychitarian. Nie dość, że prowadzona przez niego reprezentacja Armenii przegrała 0:3 z Czechami, to jeszcze kapitan musiał zejść w 38. minucie spotkania z powodu niepotwierdzonej kontuzji.

Tagi: Anthony Martial, Bastian Schweinsteiger, David de Gea, Emerytura, Henrich Mychitarian, Kontuzje, Mecze towarzyskie, Paul Pogba, Porażka, Reprezentacje, Zwycięstwo