Bukmacher Fortuna przygotował darmowe 20 PLN. Sprawdź i odbierz bonus!

Sir Alex Ferguson wydał niedawno nową książkę pt. "Leading". Opisuje w niej wiele... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +3 - Raport z wypożyczeń #41: Chicharito bohaterem Madrytu, Cleverley z bramką

Kadra Sitos @28.04.2015, 17:26 | Przeczytano 927 razy

Raport z wypożyczeń #41: Chicharito bohaterem Madrytu, Cleverley z bramką
Źródło: dailymail.co.uk

Zapraszamy na #41 wydanie "Raportu z wypożyczeń"! Obejrzymy bramki aktualnego bohatera kibiców Realu Madryt, zdziwimy się, widząc strzelającego bramkę Cleverley'a i przeprowadzimy przegląd występów pozostałych wypożyczonych "Czerwonych Diabłów".

Rozpoczniemy od aktualnego bohatera Realu Madryt - Chicharito. Meksykanin pod nieobecność Karima Benzemy rozegrał od czasu publikacji poprzedniego raportu 2 spotkania. Bilans? 3 bramki, zapewniony awans do półfinału Ligi Mistrzów i wielki udział przy kolejnych zdobytych ligowych punktach.

Ale po kolei. W minioną środę Real Madryt rozgrywał swoje spotkanie rewanżowe w ramach ćwierćfinału rozgrywek Ligi Mistrzów, mierząc się na własnym stadionie z Atlético Madryt. Pierwszy mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Pod nieobecność kontuzjowanego Karima Benzemy, Javier Hernández znalazł się w wyjściowej jedenastce gospodarzy i wprawił wszystkich kibiców "Królewskich" w euforię w 88 minucie, umieszczając piłkę w siatce. Okazało się, że był to jedyny gol w tym spotkaniu, a tym samym to Real Madryt awansował do półfinału tych rozgrywek. Chicharito został zmieniony w 92. minucie przez Jesé. Warto dodać, że goście od 77. minuty grali w osłabieniu po wyrzuceniu z boiska Ardy Turana. Statystyki Meksykanina do podejrzenia tutaj.

Bramka Chicharito z ćwierćfinałowego spotkania przeciwko Atlético:

W niedzielnym meczu ligowym, Real Madryt zmierzył się na wyjeździe z Celtą Vigo. Javier Hernández ponownie znalazł się w wyjściowym składzie "Królewskich" i tym razem odwdzięczył się dwoma bramkami. Poza Meksykaninem, do siatki gospodarzy trafiali jeszcze Toni Kroos i James Rodriguez. Do kapitulacji zmusili Ikera Casillasa Nolito i Mina. Meksykanin został zmieniony w 74. minucie przez Pepe. Ostatecznie 2-4 dla Realu Madryt, a my polecamy podejrzeć jeszcze statystyki Chicharito z tego spotkania. Po meczu Carlo Ancelotti przyznał, że Meksykanin obecnie jest pewniakiem w składzie Realu Madryt.

Bramki Chicharito z ligowego spotkania przeciwko Celcie Vigo:

Guillermo Varela i jego Castilla ponownie bez zwycięstwa. Tym razem remis na własnym stadionie z Sestao. Varela rozegrał całe spotkanie, a bramki w tym meczu zdobywali Llorente i Mayoral (Castilla), a także dwukrotnie Nacho Rodríguez dla przyjezdnych. Castilla 2 - 2 Sestao.

Ángelo Henríquez rozegrał dwa spotkania od czasu ostatniego wydania raportu. Pierwsze z nich, w środku poprzedniego tygodnia, było rewanżowym starciem z Rijeką w ramach półfinału Pucharu Chorwacji (pierwszy mecz: 2-1 dla Dynama, po bramce m.in. Henríqueza). Chilijczyk rozpoczął to spotkanie w wyjściowej jedenastce, jednak trener zluzował go już po pierwszej połowie, wpuszczając na boisko Arbiego El Soudaniego. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0, dzięki czemu do Dynamo Zagrzeb zmierzy się 20 maja z RNK Split w finale rozgrywek.

Drugie spotkanie, w którym Chilijczyk wziął udział, to ligowe starcie z NK Zadar na wyjeździe. Ángelo Henríquez zaczął ten mecz w wyjściowej jedenastce, jednak nie udało mu się wpisać na listę strzelców. Napastnik został zmieniony w 65. minucie przez Marko Pjacę, który zdobył zwycięską bramkę dla Dynama. NK Zadar 0 - 1 Dynamo Zagrzeb.

Nani wziął udział w zwycięskim pojedynku Sportingu Lizbona, na wyjeździe z Moreirense. Pomimo zdobytych przez Sporting czterech bramek (Carlos Mane, Junya Tanaka i dwukrotnie Fredy Montero), Portugalczyk nie asystował przy żadnej z nich. Naniego w 83. minucie zmienił Diego Capel. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Leandro. Podsumowując: Moreirense 1 - 4 Sporting, 83 minuty na boisku wypożyczonego z Manchesteru United skrzydłowego.

Niewiarygodne? A jednak! Tom Cleverley zdobył jedną z bramek dla Aston Villi, w przegranym pojedynku wyjazdowym z Manchesterem City. Anglik rozegrał 90 minut przeciwko "Obywatelom" i wpisał się na listę strzelców w 68. minucie, strzelając bramkę kontaktową. Niestety, pomimo późniejszego wyrównania za sprawą gola Carlosa Sancheza, to "The Villans" nie udało się dowieźć remisu do końca spotkania. Dzięki wcześniejszym golom Sergio Agüero i Aleksandra Kolarova, a następnie bramce Fernandinho na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, 3 punkty pozostały na Etihad. Statystyki Toma Cleverley'a można obejrzeć w pod adresem.

Bramka Toma Cleverley'a przeciwko Manchesterowi City:

Barnsley uległo na wyjeździe Bradford. Niestety, fatalna forma klubu Bena Pearsona trwa nadal. Porażka z Bradford było dziewiątym z rzędu meczem bez zwycięstwa. Pearson rozegrał 90 minut w barwach drużyny gości.

Saidy Janko nie znalazł się w kadrze meczowej Boltonu na mecz z Bournemouth Artura Boruca. Klub polskiego bramkarza, dzięki zwycięstwu 3-0 (gole Pugha, Ritchiego i Wilsona) nad drużyną "Kłusaków", zapewniło sobie awans do Premier League. Bolton od 70. minuty grał w osłabieniu, kiedy to bezpośrednią czerwoną kartkę ujrzał Dorian Dervite.

Derby County zremisowały 3-3 na wyjeździe z Millwall. Jesse Lingard rozpoczął ten mecz w wyjściowej jedenastce, jednak został zmieniony w przerwie meczu. Anglika na boisku zastąpił Johnny Russell. Bramki dla Derby zdobywali Paul Ince (jak zwykle?), Jeffrey Hendrick i Chris Martin (z rzutu karnego). Remis Millwall zapewnił hat-trick Lee Gregorego.

Reece James nie znalazł się w kadrze meczowej Huddersfield Town na mecz z Blackburn. Anglik nabawił się kontuzji pachwiny, która wykluczyła jego udział w tym spotkaniu. Póki co nie pojawiły się żadne konkretniejsze informacje na temat urazu Jamesa. Huddersfield zremisowało z Blackburn 2-2 (Butterfield, Lolley - Gestede, Rhodes).

Sam Johnstone także z dwoma spotkaniami w ostatnim czasie. W pierwszym z nich, na wyjeździe z Notts County, Johnstone musiał raz wyciągać piłkę z siatki po strzale Joe Spencera. Mimo wszystko, dzięki bramkom Joe Garnera oraz Jermaine;'a Beckforda (dwukrotnie), Preston North End zwyciężyło 1-3.

Drugie spotkanie Preston, to domowa potyczka ze Swindon. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Joe Garner, dzięki czemu gospodarze zwyciężyli gładko 3-0. Johnstone zachował czyste konto.

I na koniec pozytywna informacja. Will Keane powrócił po kontuzji na ławkę rezerwowych Sheffield Wednesday i zameldował się podczas starcia swojej drużyny z Leeds United. Anglik zastąpił na boisku Lloyda Isgrove w 64. minucie. Niestety, pomimo prowadzenia 1-0 po bramce Chrisa Maguire z rzutu karnego, to Leeds wywiozło z Sheffield 3 punkty, za sprawą goli Taylora i Morisona.

Źródło: Własne

Tagi: Ángelo Henríquez, Ben Pearson, Guillermo Varela, Javier Hernández, Jesse Lingard, Nani, Reece James, Saidy Janko, Sam Johnstone, Tom Cleverley, William Keane