CHAMPIONS 20 TIMES

QUIZ

Jesteś pewien, że znasz tę część historii United? Rozwiąż nasz quiz, a dowiesz się wielu nowych... ROZWIĄŻ QUIZ
Kibice
Profil kibica leszli
Ostatnia aktywność kibica
 • Oficjalnie: Schweinsteiger w Chicago Fire!
  21.03.2017, 11:29

  [Aktualności] Oficjalnie: Schweinsteiger w Chicago Fire!

  No cóż, trudno uznać przygodę Niemca z United za coś innego niż porażkę i nieporozumienie. I jest tak w dużej mierze z powodu nastawienia samego zawodnika, dla którego od pomocy drużynie w kluczowym momencie sezonu ważniejszy był sparing kadry. Były momenty dobre, w zeszłym sezonie, w tych okresach, w których był zdrowy i grał to, mimo że nie prezentował nigdy pełni swoich możliwości, był chyba i tak najlepszym z naszych środkowych pomocników. Z drugiej strony, nie było to wtedy wielkie wyzwanie. Trochę dziwi ta decyzja akurat teraz, kiedy kontuzji doznał Pogba a Carrick ewidentnie jest oszczędzany przez Mourinho po wcześniejszej dość mocnej jego eksploatacji w środku sezonu. Ale cóż, Amerykanom pewnie zależało, żeby mieć Niemca już teraz, przed startem sezonu, trudno im się dziwić. A i w United cieszą się, że spadła im z kosztów jedna z najwyższych pensji, w dodatku płacona komuś, kto praktycznie nie gra. Zawsze to jakaś oszczędność wobec ryzyka kolejnego roku bez LM. ;)
 • Wygrana z Boro! United wreszcie awansują w tabeli!
  20.03.2017, 15:07

  [Aktualności] Wygrana z Boro! United wreszcie awansują w tabeli!

  Też chętnie widziałbym Schweiniego choćby na ławce, swoje odpokutował a jest to jednak piłkarz, który mógłby nam pomóc i mimo wszystko nie zdziwię się, jeśli jeszcze pomoże w tym sezonie, bo kwiecień to będzie naprawdę maraton. Niemniej w tej sytuacji obecność Niemca wiele by nie zmieniła. Rojo musiał wejść, Mata musiał zejść. Jedyną alternatywą byłyby dwie zmiany jednocześnie - Rojo np. za Mike'a i ktoś defensywnie nastawiony za Hiszpana. Ale wtedy zostałaby jedna zmiana na ostatnie 20 minut. Jedna zmiana wobec składu pełnego graczy szklanych, mających w nogach sporo spotkań itd. Mou wolał nie odbierać sobie tutaj pola manewru i można go zrozumieć. Zresztą - gdyby chciał mimo to zrobić te dwie zmiany to i tak mógłby po prostu wprowadzić Darmiana, który od biedy na defensywnym pomocniku przecież zagra. A kontrolować mecz można by i tak, większym problemem nie było to jakie są nominalne pozycje graczy, którzy byli na boisku, ale to co zrobili. Bo mimo wszystko nie musieli aż tak się cofać i oddawać pola rywalom, gracze, którzy mogli pograć u nas piłką a nie tylko ją wybijać cały czas byli na boisku.
 • Wygrana z Boro! United wreszcie awansują w tabeli!
  19.03.2017, 13:10

  [Aktualności] Wygrana z Boro! United wreszcie awansują w tabeli!

  Poratuj ktoś linkiem. ;)
 • Skromne zwycięstwo z Rostowem i awans do ćwierćfinału LE!
  18.03.2017, 00:03

  [Aktualności] Skromne zwycięstwo z Rostowem i awans do ćwierćfinału LE!

  Być może receptą na część wskazanych przez Ciebie problemów byłoby przesunięcie Blinda z powrotem na stopera, ze wszystkich graczy, których mamy na tę pozycję piłka zdecydowanie najmniej mu przeszkadza. Mou jednak upiera się na wahadło dla niego, chociaż nie wiem, czy nie lepszy były tutaj Rojo. Carrick i tak musi odpoczywać, mam wrażenie, że w pewnym momencie Jose, dość desperacko, zaczął go nieco nadużywać i może stąd wynika trzymanie Anglika na ławce w ostatnich spotkaniach.

  Docelowo na pewno i tak musimy przebudować obronę i to niezależnie od systemu. Z trójki Jones, Rojo i Mike zostać powinno co najwyżej dwóch i raczej nie ten ostatni. Rojo piłkarsko od pewnego czasu się broni, problem w tym, że jest chory psychicznie i w końcu możemy się na tym przejechać.

  Jak słusznie piszesz - piłkarze są problemem, nie system, ten musi być ustawiony pod to, co możemy w danej chwili z nich wycisnąć. Przy czwórce z tyłu i Carricku na ławie mamy do wyboru:
  -ustawić parę Herrera-Pogba i przed nimi jeszcze 4 ofensywnych graczy
  -ustawić za Pogbą Herrerę z Fellą
  -ustawić za Pogbą Herrerę i Schwei... oh wait

  Czyli albo ryzykujemy wielką lukę w środku pola, za wypełnienie której odpowiadałby samodzielnie młody Bask albo skazujemy się na środek pola z Fellą, co przy moim pełnym uznaniu dla jego wartości w kadrze nie jest raczej rozwiązaniem optymalnym. Skoro zatem i tak środek pola ma być obsadzony przez Pogbę i Herrerę pozbawionych dodatkowego wsparcia z tyłu to dla ich zabezpieczenia i jednoczesnego wzmocnienia słabych skrzydeł większym udziałem w atakach bocznych obrońców aktualne ustawienie wydaje się paradoksalnie najlepsze. Nie dlatego, że nasze gwiazdy grają w nim optymalnie, ale dlatego, że w innych opcjach może być jeszcze gorzej.

  Tak, wiem, że Herrera dawał czasem radę zabezpieczając w pojedynkę tyły Pogby. Ale to nie jest rozwiązanie na każdego rywala (na pewno nie było chociażby na Chelsea) a w przypadku wypadnięcia Baska jest już naprawdę kiepsko. Po prostu - na tę chwilę to mniejsze zło. Jak Carrick znowu będzie w stanie więcej grać to może coś się w tym względzie zmieni. A być może motorem do zmiany będzie samo wypadnięcie Pogby na te kilka tygodni i fakt, że nie musimy chwilowo ustawiać całego wszechświata pod Francuza. I nie przypominaj mi proszę odejścia Evansa, bo jak o tym pomyślę to mam ochotę zabijać. :/
 • Skromne zwycięstwo z Rostowem i awans do ćwierćfinału LE!
  17.03.2017, 13:27

  [Aktualności] Skromne zwycięstwo z Rostowem i awans do ćwierćfinału LE!

  Zgoda, że Jesse i Schweini zapewne lepiej by się odnaleźli w tym systemie, zresztą podejrzewam, że wobec kontuzji Pogby i kruchości Mikiego (o ile pamiętam też coś mu było w drugiej połowie) możemy ich w nim zobaczyć. Kilka razy zostawialiśmy też za dużo przestrzeni po bokach i pamiętam ze dwie akcje Rostowa, które mogły się przez to źle dla nas skończyć. Ale mimo wszystko to ustawienie ma swoje plusy. I Valencia i w mniejszym stopniu Blind wykorzystywali fakt, że obecność głównych strzelb (ok, w przypadku naszej drużyny to zdecydowanie za mocne określenie w tym sezonie, ale wiadomo o co chodzi) w środku dawała im więcej przestrzeni po bokach. Ze stwarzaniem sytuacji nie było tak źle, bo po raz kolejny głównym problemem było ich wykorzystywania - po pierwszej połowie nie tyle mogliśmy, co powinniśmy prowadzić co najmniej dwiema bramkami, jeśli nie wyżej. W drugiej było gorzej, ale wiadomo - typowa dla nas nerwowość, kiedy nie idzie, tutaj jeszcze przy świadomości, że jak dowieziemy to 0:0 to będzie siara, ale bez konkretnych konsekwencji, bo awans jest. Ale to nasz problem niezależny od ustawienia. ;)

  Mam wrażenie, że nasi stoperzy całkiem dobrze się odnajdują w tym systemie, szczególnie Rojo i Jones. Grają dość wysoko, Argentyńczyk ma okazję podłączać się do ataków, jednocześnie każdemu z nich służy to, że ma obok dwóch innych środkowych, a nie tylko jednego (niezawodni to oni nigdy nie byli).

  Ja bym zatem nowej formacji nie skreślał. Zagraliśmy tak dopiero trzy mecze, z czego jeden na rozoranym kretowisku a drugi w dziesiątkę z wypoczętym mistrzem Anglii in spe. Jose chyba pierwszy raz w życiu odszedł od swojej ortodoksji z czwórką obrońców, ja bym to widział jako dobry znak - Mou jeszcze żyje i stara się zmieniać wraz z futbolem a nie ślepo stawia na to co działało 10 lat temu. Wiadomo, że docelowo nie będzie to podstawowe ustawienie, ale jako opcja rezerwowa byłoby przydatne.
 • Skromne zwycięstwo z Rostowem i awans do ćwierćfinału LE!
  16.03.2017, 20:42

  [Aktualności] Skromne zwycięstwo z Rostowem i awans do ćwierćfinału LE!

  Naszym problemem był bak wystarczająco mocnych skrzydeł, w momencie, kiedy wypada Martial a Rashford i Lingard niekoniecznie są w swojej szczytowej formie skala tegoż problemu rośnie. To ustawienie wydaje się optymalne dla Valencii, który nie musi się bać bardzo o tyły, pozwala przesunąć do środka Mikiego a jednocześnie daje dość dużą swobodę Pogbie. Nie ma za jego plecami Carricka, ale jest za to trójka, nie dwójka stoperów, którzy potrafią podchodzić dość wysoko i jakoś ten środek zabezpieczać. Wiadomo, z czasem wrócimy do typowej dla Mou gry z czwórką z tyłu, ale to ustawienie przy tej kadrze nie jest najgorszym rozwiązaniem.

  Kiedy Carrick debiutował w PL naszym pierwszych bramkarzem był Mark Boschnich, Wes Brown był młodym talentem, van der Sar rozgrywał pierwszy sezon poza Holandią, z prowadzeniem polskiej kadry żegnał się Wójcik a wszyscy płakali, że jego następcą zostaje Engel a nie Smuda. To chyba normalne, że nie będzie grał co trzy dni przez cały sezon. ;)

  Shaw nie zagrał źle, ale też nie był to jeszcze typowy on. Na tę chwilę Mou musi myśleć o drużynie a nie odbudowywaniu jednego zawodnika. Nie może sobie pozwolić na kolejne wpadki i woli stawiać na tych, którzy absolutnie nie mają potencjału na to, kim może stać się Shaw, ale w tej chwili są bezpieczniejszą opcją niż on. Inna sprawa, że do aktualnego ustawienia Shaw byłby kapitalny.

  Fellaini to świetny zadaniowiec i naprawdę lepiej go mieć niż nie. Co do Lingarda to tyle razy przypominałem jego zasługi również spoza Wembley, że nie mam ochoty robić tego po raz kolejny.
 • United odpadają z FA Cup na Stamford Bridge!
  13.03.2017, 20:32

  [Aktualności] United odpadają z FA Cup na Stamford Bridge!

  Darmian na lewym wahadle nie wydaje mi się najlepszą opcją. No, chyba że mocno ograniczone będzie miał zadania ofensywne (a co to za wahadło wtedy? :P ), z których wyręczą go Miki z Rashem, którzy zostawią prawą flankę dla niezmordowanego Valencii. Ale czy Mou bawiłby się w taką asymetrię? No i Young jest od dłuższego czasu coraz bardziej oddalany od pola karnego rywali, nie wydaje mi się, żeby w takim meczu nagle miał odpowiadać za naszą grę ofensywną, gdyby chodziło o ustawienie go z przodu, to nie byłby to on, a raczej Lingard czy Mata.
 • United odpadają z FA Cup na Stamford Bridge!
  13.03.2017, 19:58

  [Aktualności] United odpadają z FA Cup na Stamford Bridge!

  Co tu się odmourinhowiło? xD Nie no, patrzę i nie jestem w stanie się domyśleć, co my dzisiaj właściwie zagramy. Wygląda na jakieś 3-5-2, tylko z kim gdzie? Rojo na wahadle, Darmian w śrdoku, Young... też w środku, ale pomocy? Czy może gramy czwórką z tyłu a Valencia i Young wyjątkowo wracają na skrzydła. Ale nie wydaje mi się, żeby w takim spotkaniu Pogba był zostawiony z jednym tylko Anderem za sobą.
  Cholera, jestem ciekaw jak to będzie poukładane. Nie ma co, Jose zaskoczył.
 • Diabły remisują z Rostowem
  11.03.2017, 13:16

  [Aktualności] Diabły remisują z Rostowem

  Nasi potrafią dowalić do pieca, ale tylko w tym sensie, że grając z jakimiś frajerami oddadzą 158370 strzałów na bramkę, a skończy się na 0:0, ewentualnie 1:1. Pomijając kryzys na początku jesieni praktycznie nie przegrywamy. Dlatego właśnie ważne było, żeby na wyjeździe niekoniecznie nawet wygrać, ale strzelić bramkę, bo przy tym wyniku możemy na OT grać bez obaw, że odpadniemy przez durne 0:0 u siebie, bo ten wynik daje nam awans.
 • Diabły remisują z Rostowem
  10.03.2017, 10:56

  [Aktualności] Diabły remisują z Rostowem

  Z błędów popełnianych przez Rojo na środku to trzeba jednak wspomnieć regularnie podejmowane próby spektakularnego zamordowania graczy przeciwnika, które na jego szczęście nie kończyły się odpowiednią reakcję sędziego. Ale co najmniej raz powinien wylecieć jeszcze w pierwszej połowie.

Kibice online

Brak użytkowników aktywnych przez ostatnią minutę.

Następny mecz

30. kolejka Premier League
01.04.2017, 16:00
Old Trafford, Manchester
Manchester United -:- West Bromwich Albion
Manchester United West Bromwich Albion

Tabela Premier League

lp. Drużyna M Br Pkt
1. Chelsea Chelsea 28 +38 69
2. Tottenham Hotspur Tottenham 28 +34 59
3. Manchester City Man City 28 +24 57
4. Liverpool Liverpool 29 +25 56
5. Manchester United Man United 27 +19 52
6. Arsenal Arsenal 27 +22 50
7. Everton Everton 29 +21 50

Poprzedni mecz

29. kolejka Premier League
19.03.2017, 13:00
Riverside Stadium, Middlesbrough
Middlesbrough 1:3 Manchester United
Middlesbrough Manchester United
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.