Jesteś pewien, że znasz tę część historii United? Rozwiąż nasz quiz, a dowiesz się wielu nowych... ROZWIĄŻ QUIZ

SPARINGI: REAL MADRYT - MANCHESTER UNITED

23.07.2017, godzina 23:00 Miejsce: Levi's Stadium, Santa Clara, sędzia: Kevin Stott, widzów: 65109

Real Madryt Karne:
1:2
90 minut:

José Mourinho

+ +2 - Remis i wygrana w karnych z "Królewskimi"

Relacje Red_Devil @23.07.2017, 22:00 | Przeczytano 1912 razy

Remis i wygrana w karnych z "Królewskimi"

Manchester United zremisował z Realem Madryt (1:1) w meczu International Champions Cup, by wygrać 2:1 w rzutach karnych. Gole na Levi's Stadium w Santa Clara zdobyli Jesse Lingard (po świetnej akcji Anthony'ego Martiala) oraz Casemiro z rzutu karnego.

Zinédine Zidane i José Mourinho zupełnie inaczej podeszli do desygnowania wyjściowej jedenastki. Real Madryt wyszedł niemal w zestawieniu z finału Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn (4:1) - zabrakło Sergio Ramosa, Casemiro i Cristiano Ronaldo (w ich miejsce w Kalifornii zagrali Nacho, Lucas Vázquez oraz Gareth Bale). W ekipie Czerwonych Diabłów mecz zaczęli m.in. Sergio Romero, Timothy Fosu-Mensah, Matteo Darmian i Andreas Pereira.

Mimo takich składów, pierwsza połowa należała do United, a zwieńczeniem dobrej gry była świetna akcja Anthony'ego Martiala, który okiwał trzech obrońców "Królewskich" i wystawił piłkę jak na tacy Jessemu Lingardowi.

Po zmianie stron gra się wyrównała, a kolejny błąd na tournée popełnił Victor Lindelöf, który bezmyślnie faulował w polu karnym Theo Hernándeza. Sędzia Kevin Stott od razu wskazał na "wapno", a bramkę zdobył kapitan "Królewskich" na drugą połowę - Casemiro.

Taki wynik utrzymał się do 90. minuty, mimo m.in. świetnej okazji Marouane'a Fellainiego, który będąc sam na sam z Kiko Casillą strzelił panu Bogu w okno. Zgodnie z regulaminem International Champions Cup należało wyłonić zwycięzcę poprzez serie "jedenastek", które można określić mianem farsy - gorące słońce Kalifornii sprawiło, że Martial, Hernández oraz Casemiro spudłowali. Poza tym David de Gea świetnie obronił strzały Mateo Kovačicia oraz Óscara Rodrígueza, a Casilla - słabe próby Scotta McTominaya oraz Lindelöfa.

* - w przypadku remisu dochodzi do serii rzutów karnych - zwycięzca otrzymuje 2 punkty, a przegrany - jeden

Tagi: Casemiro, International Champions Cup, Jesse Lingard, Mecze towarzyskie, Real Madryt, Relacje z meczów, Remis, Rzuty karne, Tournée, Znamy składy, Zwycięstwo

Komentarze (18) Obserwuj Dodaj opinię

dodano: 24.07.2017, 22:59, #18 Zwiń/Pokaż komentarz Dq [95.160.188.***]
I znowu wyszło na to ,że lepiej dać ze 2 sezony najlepszym wychowankom uzupełnionymi NIEPRZEPŁACONYMI CIOTAMI (POGBA,FELA COŚ TAM,LUKASRAKU,MHITA....A TEN NOWY OBROŃCA NO...KLASA SAMA W SOBIE,CO ZA KRETYN ODPOWIADA W TYM "KIEDYŚ"KLUBIE BO TERAZ TO PRALNIA KAPUCHY).100 za pogbę,75 za typa który może ze 2 razy dotkną piłkę,za mhit.....za 40,ten obronca Lin... to KU....a JAKIŚ SABOTAŻ!!!!!!!!!!!
A młodzi niedoceniani pokazali w 1 połowie kto ma JAJA,no ten młodziak w 2 połowie całkiem ,całkiem.
Sprzedaż reprezentacyjnego obrońcy i zamiana na tego kolesia z benfiki to mistrzostwo świata w debiliźmie.
Młodzi z Madrytu pokazali co te przepłacone gwiazdeczki potrafią,szkoda słów,jak piszę od czasu odejścia SAF,nie van Gała,nie Mulinio tylko GiGSi przy pomocy SAF powinni prowadzić MU,nie gwiazdeczkami tylko wychowankami i jeszcze nieprzepłaconymi transferami np:Herrera.

A teraz standardowo będzie że się czepiam nie znam,a i że nick zły też było.....ponad ćwierć wieku za MU,co do wiedzy piłkarskiej,szkoła i takie tam...no ale gimnazjum i "fachowa literatura" zgłębiona w stopniu celującym nie pozostawi na moich wypocinach suchej nitki.

DOBREGO SEZONU DLA FANÓW MU.
Postów: 138

dodano: 25.07.2017, 16:34, #17 Zwiń/Pokaż komentarz Redakcja: Soad_FAN
Po prostu twoje wypowiedzi są niemerytoryczne i słabo się je czyta, dlatego ludzie Cię krytykują za nie. Ja się mogę doczepić tylko stwierdzenia, że Lukaku jest słaby, bo według Ciebie nie dotknął prawie ani razu piłki. A jak miał ją dotknąć, skoro nie miał kto mu jej dograć? Trochę obiektywizmu w wypowiedziach, a będziesz traktowany poważnie.
Postów: 10350

dodano: 24.07.2017, 20:06, #16 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Powiem tak, może pierwsza połowa pokazywała, że grają dwie silne drużyny, z tym, że Real było widać, że to ich pierwszy mecz, od czasu finału LM. Tymczasem druga, a już w ogóle karne, to masakra! Sam bym lepiej karnego strzelił. :p

dodano: 24.07.2017, 16:42, #12 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
To był istny kunszt komentatorski, Real prowadził Mourinho co wielokrotnie dało się usłyszeć, poziom komentowania był adekwatny do poziomu gry United w drugiej części i tych karnych, w których tylko bramkarze co nieco pokazali...

PS. Red karnych nie bronił Navas, a Casilla. ;)

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.07.2017, 16:43

dodano: 24.07.2017, 16:37, #11 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
Mecz niby wygrany jednak widać, że jest jeszcze bardzo dużo do poprawy. O ile w pierwszej połowie, gdzie skład teoretycznie był bardziej rezerwowi, nasi piłkarze prezentowali się naprawdę dobrze, kompletnie nie pozwalając na groźniejsze akcje Realowi, a przy tym robiąc parę ciekawych akcji, o tyle w drugiej połowie nasza drużyna zdecydowanie została stłamszona przez młodzieńczy zapał i szaleństwo.

W drugich 45 minutach kompletnie zabrakło kogoś w środku kto potrafił by dobrze wyprowadzić piłkę z własnej połowy, Pogba był kompletnie nie widoczny, a poza nim nie było komu rozgrywać, próbował McTominay, nawet całkiem dobrze mu to wychodziło, jednak zabrakło wsparcia.

Patrząc na poszczególnych zawodników muszę bardzo pochwalić Pereire, przez którego przechodziło większość akcji. Brazylijczyk czarował, zwodził, ogrywał paru rywali na raz, był prawdziwym dyrygentem gry, którego zabrakło w drugiej części spotkania. Poza nim warto pochwalić Jonesa, który bezbłędnie radził sobie pod swoją bramką, jak i nawet pod bramką rywala. Korzystnie wypadł także Fosu, mimo Marcelo i Bale na przeciw walczył jak równy z równym, i musze powiedzieć, że coraz bardziej podoba mi się jego gra, nie ma się chyba co już tak martwić o zastępstwo dla Antonio na prawej obronie. W sumie Holendra chciałbym jeszcze zobaczyć na pozycji numer "6", może nie warto inwestować, a dać jemu szansę?

Reszta zespołu w pierwszej części zaprezentowała się solidnie, ale bez błysku, jedynie Martial raz pokazał swoje umiejętności, jednak powiedzmy sobie szczerze, to zdecydowanie za mało jak na całe 90 minut, Francuz prócz tej akcji niestety kolejny raz zawiódł.

W drugiej części zawalił każdy, prócz Davida, który prezentował się solidnie jak zawsze. Zdecydowanie największych antybohaterem był Lindolf.

Właśnie postawa Szweda mnie zastanawia, od początku turnee w każdym meczu, w którym United traciło bramkę winnym był w mniejszym, bądź większym stopniu właśnie nasz nowy stoper. Nie wiem co Mou w nim widział, ale póki co to jest tragedia, jest gorszy od każdego naszego stopera, nawet Blinda, który przecież grywa na tej pozycji z przymusu od czasu do czasu. Patrząc na niego widzę niedawnego Rojo, tyle, że Lindolf nie tylko gra ostro tak jak wczoraj, ale wygląda jakby w ogóle nie myślał o spotkaniu, łatwo daje się ogrywać, przysypia, nie walczy w powietrzu, nawet karnego nie strzeli, choć niby ma taką dobrze ułożoną stopę. Póki co duże rozczarowanie, jak dla mnie niech trenuje, a w pierwszym wyborem niech będzie para Bailly-Jones, która może się podobać.
zobacz więcej
Postów: 138

dodano: 24.07.2017, 01:25, #10 Zwiń/Pokaż komentarz Redakcja: Soad_FAN
Bardzo dziwny był to mecz. Najpierw w pierwszej połowie pół rezerwowy United tłamsi Real, który bez Ronaldo, ale praktycznie w swoim optymalnym składzie, a w drugiej połowie wchodzi silniejszy skład United na dzieciaki Realu i grają totalne gówno. Nie wspomnę już o Lindelofie, bo gość dzisiaj pokazał wszystko to, czego obrońca robić nie powinien. Ten karny to był piłkarski kryminał, coś czego na tym poziomie zrobić nie można. Żeby nie było, że go krytykuję. Nie oglądałem poprzednich meczów United na tournee w całości, więc za tamte mecze nie mogę Lindelofa ocenić, tak za ten mecz, to tak naprawdę nie wiem po co myśmy go sprowadzili. Na chwilę obecną Smalling jednak zjada go na śniadanie i oddawanie Anglika gdziekolwiek mija się z celem.

Na plus Jones. Podobała mi się dzisiaj jego gra w obronie, radził sobie świetnie z rozbijaniem ataków rywali. To samo Fosu-Mensah. Solidny fizycznie, udzielał się również w ofensywie. Martial oprócz przebłysku geniuszu raczej przeciętnie i musi dalej walczyć by pokazać, że jest wart grania w pierwszym składzie. No i McTominay. Gość prawdopodobnie nie zagrałby, gdyby nie kontuzja Herrery, a zrobił więcej pożytecznych rzeczy niż chociażby Pogba w tym meczu.

No i na koniec paraolimpiada - czyli rzuty karne... Po pierwszym karnym Martiala już myślałem, że to się nie skończy dobrze, ale każdy kolejny karny, czy to wykonywany przez naszych, czy przez młodzież z Realu wyglądał jak parodia wykonywania jedenastek. Pominę fakt, że De Gea spisał się jak należy, wybronił dwa karne, ale oczy bolały od samego patrzenia na te karne. Ja wiem, że to tylko mecz towarzyski, ale Jose ma chyba nad czym myśleć, bo to spotkanie było bardzo dziwne.
Postów: 198

dodano: 24.07.2017, 01:33, #9 Zwiń/Pokaż komentarz SuperDrewinho
Postów: 198

dodano: 24.07.2017, 01:15, #8 Zwiń/Pokaż komentarz SuperDrewinho
Lindelof potwierdza, ze bezpiecznie jest go wystawiac na ławce aż się zaaklimatyzuje. Smalling lepszy na dzień dzisiejszy.

Super karne
Postów: 988

dodano: 24.07.2017, 00:37, #7 Zwiń/Pokaż komentarz Arek135
Lindelof w normalnym meczu dostałby do tego czerwoną... Na razie facet wygląda słabo.
Postów: 7237

dodano: 23.07.2017, 23:55, #6 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
Fosu i Pereira mi się podobają, gramy dobrze.

Pozdrawiam.
Postów: 6

dodano: 23.07.2017, 23:38, #5 Zwiń/Pokaż komentarz Dziabak1991
patrząc obecnie na mecz i jak grają młodzieńcy mogę śmiało stwierdzić, że nie są nam już potrzebne transfery...dajmy im szanse pośmigać, zamiast ściągać jakiś straych gości np. Perisić.
Postów: 198

dodano: 23.07.2017, 23:49, #4 Zwiń/Pokaż komentarz SuperDrewinho
Kiedyś na tournee pokonaliśmy Real 3-1 :)

to tylko towarzyski
Postów: 988

dodano: 23.07.2017, 23:38, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Arek135
Liniowa jak stoi to doły robi... A teraz chwila wytchnienia? Może to przerwa na Big Maca...

dodano: 23.07.2017, 22:59, #2 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
Zaraz zaczynamy mecz:)
Postów: 4228

dodano: 23.07.2017, 22:19, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Redakcja: Szemhazaj
Wesoły skład. Taki na mocne 0:2 do przerwy, mimo że dla Realu to pierwszy sparing :D Ale to zrozumiałe; Mourinho nie ma zamiaru niczego odsłonić przed Superpucharem i będzie mydlił oczy Zidane'owi, że niby jesteśmy totalnym łajnem i nie umiemy ani bronić ani atakować by później rozłupać mu łysą czachę Fellainim na lewym wahadle i Smallingiem jako dychą strącającą do chyżego McTominaya. Szanuję.