Wayne Rooney wielkimi krokami zbliża się do szczytu tabeli najlepszych strzelców wszech czasów... ROZWIĄŻ QUIZ

+ 0 - Cotygodniowy blog Maty

Publicystyka Consigliere1 @02.10.2017, 23:05 | Przeczytano 361 razy

Cotygodniowy blog Maty
Źródło: manutd.com

Mamy poniedziałek, a więc pora na kolejny wpis od Juana Maty. W tym tygodniu Hiszpan dzieli się spostrzeżeniami po zwycięstwach z CSKA Moskwa i Crystal Palace.

Cześć wszystkim,

za nami kolejny znakomity tydzień, który zamyka udany dla nas wrzesień. W tym miesiącu odnotowaliśmy aż 6 zwycięstw i tylko jeden remis. Te statystyki odzwierciedlają naszą ciężką pracę. Teraz ogromnym wyzwaniem będzie dla nas utrzymać taką formę przez następne miesiące. To nie będzie łatwe zadanie, ale drużyna jest pewna siebie, co zresztą pokazujemy na boisku.

W tę sobotę pokonaliśmy Crystal Palace (4:0). Udało mi się strzelić w tym meczu swojego pierwszego gola w tym sezonie. Marcus [Rashford] wycofał piłkę, a ja posłałem strzał nie do obrony. Była to trzecia minuta, a już prowadziliśmy 1:0. Mimo, że nie jestem napastnikiem, to zdobywanie bramek zawsze jest dla mnie ważne. Mam nadzieję, że będę pomagał drużynie kolejnymi golami w tym sezonie.

Szybko strzelony gol na Old Trafford bardzo nam pomógł. Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na odpoczynek po powrocie z Moskwy, ale pokazaliśmy wielką ambicję już od pierwszej minuty na boisku. Te 3 punkty pozwoliły nam się utrzymać na szczycie tabeli tuż przy Manchesterze City. To był również mój 200. mecz w Premier League. Jestem bardzo dumny z osiągnięcia takiej liczby i mam nadzieję, że jeszcze dużo wzrośnie. Będę musiał zagrać jeszcze parę spotkań, by dogonić [Garetha] Barry’ego!

Wygrana w Moskwie była również bardzo ważna. 6 punktów po dwóch kolejkach daje nam wiele pewności siebie. Nie należy się jednak sugerować wynikiem z meczu z CSKA, bo gra wcale nie była taka prosta. Nie jest łatwo wygrywać na tym stadionie. Dzięki wygranej na trudnym terenie mamy teraz dodatkową siłę przed wyjazdowym starciem z Benfiką Lizbona.

To czeka nas dopiero za dwa i pół tygodnia. Teraz czas na przerwę reprezentacyjną, potem przyjdzie czas na ekscytujące mecze w październiku.

Miłego tygodnia. Tulasy,

Juan

Tagi: Crystal Palace, CSKA Moskwa, Faza grupowa, Felietony, Juan Mata, Liga Mistrzów, Premier League, Wypowiedzi pomeczowe, Zwycięstwo