Wayne Rooney to czołowa postać reprezentacji Anglii. Ma na koncie wiele występów, jak i również... ROZWIĄŻ QUIZ

James Wilson

Biografia

Urodzony w Biddulph, Staffordshire, Wilson po raz pierwszy został dostrzeżony przez Manchester United w wieku siedmiu lat. Szybko przebrnął przez szczeble akademii klubu, a w druzynie MU do lat 18 zadebiutował jako 14 latek w towarzyskim meczu ze słowackim Tatran Prešov 31 października 2010 roku. Po debiucie w oficjalnymw ekipie do 18 roku życia przeciwko West Bromwich Albion w dniu 5 lutego 2011 roku, zaliczył trzy kolejne ligowe występy dla zespołu podczas sezonu 2010/11, strzelając w ostatnim pojedynku -  porażce 2:1 z Evertonem . Podwukrotnym wpakowaniu piłki do siatki w 2011roku w Milk Cup , które Manchester United zakończył na drugim miejsce, Wilson złamał kostkę w drugiej meczu sezonu 2011/12, co wykluczyło go z gry na prawie 5 miesięcy. Po powrocie stał się podstawowym graczem drużyny do 18 roku życia w drugiej połowie sezonu, strzelając pięć razy w 13 ligowych występach, a dwa razy w FA Youth Cup . Zadebiutował  także w ekipie Rezerw, wchodząc z ławki w 61 minucie za  Frédérica Veseliego w przegranym 0:1 meczu z West Bromwich Albion w dniu 6 marca 2012 roku.

W lipcu 2012 roku, Wilson przedłużył pobyt w Manchesterze United, podpisując kontrakt jako stypendysta Akademii.  Rozpoczął sezon 2012-13 jako podstawowy gracz drużyny U18, i choć zajęło mu pięć spotkań, by zdobyć swoją pierwszą bramkę w tym sezonie, szybko złapał wiatr w żagle i w w meczu z Newcastle United w dniu 22 września 2012 r. zdobył 5 bramek - to drugi najlepszy wynik wśród największej ilości strzelonych bramek przez zawodnika Manchesteru United w jednym meczu na każdym poziomie w czasie kadencji menedżera Sir Alexa Ferguson . Po strzeleniu kolejnych pięć goli w czterech kolejnych spotkaniach, został nagrodzony swoim pierwszy profesjonalnym kontrakt w dniu 17. urodzin, co też przypieczętował dwukrotnie golem w domowym, wygranym 4-2  meczu z Southampton . Choć zmagał się od połowy stycznia z urazami, co trwało do początku marca 2013 r.,  sezon udało mu się zakończyć jako najlepszy strzelec U 18 z 14 bramkami w 18 ligowych występach.

Pomimo dobrej postawy w przedsezonowych sparingach w ekipie Rezerw przed kampanią 2013/14, Wilson pozostał podstawowym graczem drużyny U 18, zdobywając siedem bramek w sześciu kolejnych występach na początku sezonu (w tym trzy w UEFA Youth League przeciwko Bayer Leverkusen i Szachtarowi Donieck ), czy też dodając swego gola w remisie 3-3 Rezerw w Manchester Senior Cup z Bury. W 2 połowie sezonu częściej już grywał w Rezerwach, a po strzeleniu hat -tricka w wygranym 3:0 meczu z Wolverhampton Wanderers w dniu 10 marca 2014 r. Wilson otrzymał szansę przebywania wśród seniorskiej ekipy Manchester United w dniu  5 kwietnia , kiedy to zasiadł na ławce rezerwowych w wygranym przez MU meczu  4-0 nad Newcastle United. Zadebiutował miesiąc później, kiedy wybiegł w podstawowej jedenastce w meczu Premier League z Hull City 6 maja, co przypieczętował dwoma  golami – Diabły wygrały mecz 3-1. W 64. minucie zmienił go Robin van Persie.