Sir Alex Ferguson wydał niedawno nową książkę pt. "Leading". Opisuje w niej wiele... ROZWIĄŻ QUIZ

Danny Welbeck

Biografia

Danny Welbeck urodził się 26 listopada w Manchesterze. Młodzian jest pochodzenia ghańskiego, może grać zarówno jako skrzydłowy, jak i wysunięty napastnik. Z powodu jego wzrostu i sposobu poruszania się po boisku nie sposób uniknąć porównań do gracza Arsenalu Londyn, Emanuela Adebayora i snajpera Portsmouth, Nkwankwo Kanu.

Debiut w barwach United Welbeck zaliczył 8 kwietnia 2006 roku, wówczas wystąpił w spotkaniu drużyny do lat 18 z Sunderlandem. Łącznie w swoim premierowym sezonie na Old Trafford, biorąc pod uwagę rezerwy i młodzieżówkę, Anglik rozegrał 28 spotkań, dziewięciokrotnie wpisując się na listę strzelców.

Utalentowany 18-latek uznawany jest za jeden z największych talentów w Anglii! Dlatego niewykluczone, że już za parę sezonów będzie decydował o sile Czerwonych Diabłów. Posiada on wiele zalet, jednak tymi, które najbardziej dają o sobie znać obrońcą rywala, jest zwinność, szykość oraz świetne wyszkolenie techniczne. W życiu prywatnym Danny jest spokojny i łagodny, lecz kiedy potrzeba potrafi być asertywny. Zawsze bardzo przykłada się do treningów.

Sezon 2007-08 Welbeck zaczął w drużynie U-18, aczkolwiek po serii dobrych występów został przesunięty do zespołu rezerw. W styczniu 2008 roku Sir Alex Ferguson zabrał go nawet do Arabii Saudyjskiej na mecz z Al-Hilal. W owym spotkaniu Danny grał przez 65 minut i mimo, iż wówczas nie strzelił rzutu karnego, jego występ został oceniony bardzo pozytywnie.

26 stycznia Ferguson zdardził, że Anglik będzie trenował z pierwszym zespołem do końca sezonu 2007-08! Welbeck znalazł się nawet w kadrze meczowej na derbowe spotkanie z City, lecz w tamtym meczu nie dostał szansy gry.

W pierwszym zespole Welbeck zadebiutował 23 września 2008 roku, wtedy to United w spotkaniu Carling Cup podejmowało Middlesbrough. Mecz zakończył się wygraną 'Red Devils' 3:1, ale Danny nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Kolejny jego występ miał miejsce 11 listopada tego samego roku, wówczas 17-krotni mistrzowie Anglii w Carling Cup grali z Queens Park Rangers. Welbeck na boisko wszedł w 72 minucie, zmieniając Rodrigo Posseobona. Chwilę później Anglik wywalczył rzut karny, który pewnie wykorzystał Carlos Tévez. Nie trzeba było długo czekać, a Welbeck zadebiutował również w Premier League. W spotkaniu ze Stoke(5:0) wszedł w końcówce meczu i był autorem jednej z bramek dla Czerownych Diabłów. Następny sezon spędził na wypożyczeniu w Sunderlandzie.