+ +1 - Boss: "Nie obwiniam konkretnych zawodników za porażkę"

Wypowiedzi pomeczowe Marecki90 @22.10.2017, 12:07 | Przeczytano 628 razy

Boss: "Nie obwiniam konkretnych zawodników za porażkę"
Źródło: The Sun

José Mourinho postanowił stanąć w obronie Victora Lindelöfa, którego indywidualne błędy w dużym stopniu przyczyniły się do porażki United w meczu z Huddersfield Town.

Szwed pojawił się na murawie John Smith’s Stadium w 23. minucie spotkania z "Terierami", kiedy zmienił kontuzjowanego Phila Jonesa. Koszmar 23-letniego obrońcy rozpoczął się już 5 minut później. W 28. minucie po stracie Juana Maty Huddersfield Town ruszyło z kontrą. Paul Ince dostał podanie w pole karne, zwiódł dwukrotnie Victora Lindelöfa, po czym oddał mocny strzał. David De Gea obronił to uderzenie, ale przy strzale Aarona Mooya był już bezradny. Pięć minut później po długim wybiciu bramkarza gospodarzy Jonasa Lössla szwedzki obrońca źle obliczył toru lot piłki i sam na sam z golkiperem United znalazł się Laurent Depoitre, który zdobył gola na 2:0.

Po zakończeniu spotkania manager United postanowił nie wytykać indywidualnych błędów poszczególnych zawodników i nie obwiniać jednego zawodnika za porażkę z Huddersfield Town.

Wiem, że lubicie gdy po meczu wytykam kogoś palcami, obwiniam konkretnych zawodników za porażkę.

Mówienie, że indywidualne błędy zdecydowały o porażce nie jest fair. Błędy, jakie popełnili Lindelöf przy drugiej bramce i Mata przy pierwszej, należy osadzić w pewnym kontekście.

Jeśli byśmy graliby fantastycznie i przegrali po indywidualnych błędach, to można by powiedzieć, że zespół wyglądał dobrze, a przegraliśmy po błędach pojedynczych zawodników. Ale dziś tak nie było.

Będąc szczerym to w pierwszej połowie tak naprawdę tylko czekałem na taki błąd. Padło na Matę i Lindelöfa, ale to mógł być ktoś inny.

Źródło: squawka.com

Tagi: Forma, Huddersfield Town, José Mourinho, Juan Mata, Obrońcy, Porażka, Premier League, Victor Lindelöf, Wypowiedzi pomeczowe, Zdjęcia