Wayne Rooney to czołowa postać reprezentacji Anglii. Ma na koncie wiele występów, jak i również... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +2 - Mourinho pod wrażeniem postawy Martiala

Kadra xmilkaax @23.09.2017, 13:08 | Przeczytano 828 razy

Mourinho pod wrażeniem postawy Martiala

José Mourinho przyznaje, że jak na razie jest pod wrażeniem postawy Anthony'ego Martiala w tym sezonie i czuje, że to właściwe podejście jest u Francuza motorem napędowym dobrej formy.

Nr 11 w ekipie United zaliczył świetny występ w środowym meczu z Burton Albion, gdzie najpierw zanotował asystę, a potem zdobył gola, co dało MU wygraną 4:1 oraz Martialowi tytuł Gracza Meczu.

Kluczowe podejście Tony'ego dało mu już 4 bramki w tym sezonie i dwie asysty w siedmiu ligowych i pucharowych meczach. W poprzednim sezonie miał ich po 8.

Jednakże Mourinho nie patrzy na statystyki, a zamiast tego zachęcił swojego podopiecznego do kolejnego dobrego meczu, tym razem w sobotnim starciu z Southampton.

Widzę ogromną poprawę w jego osobie. W jego humorze, w jego wyrazie twarzy, w języku jego ciała. Jeśli miałbym to opisać jednym słowem: szczęście. Jestem ogólnie zadowolony z jego podejścia, co również znaczy, że jest mu łatwiej grać dobrze.

Jak do tej pory Martial od pierwszej minuty meczu grał w zaledwie dwóch spotkaniach, ale Mourinho jest zadowolony, że jego napastnik wykorzystuje każdą okazję, zwłaszcza wchodząc w mecz z ławki.

Jest szczęśliwym facetem, ekstremalnie ciężko pracującym. Jeśli rozpoczyna mecz w w wyjściowym składzie, stara się grać dobrze, a jeśli wchodzi z ławki, nawet na te 10 minut, stara się cieszyć grą i dać coś ekstra w tym czasie na boisku.

Źródło: ManUtd.com

Tagi: Anthony Martial, Forma, José Mourinho, Napastnicy, Premier League, Southampton, Wypowiedzi przedmeczowe