Wayne Rooney wielkimi krokami zbliża się do szczytu tabeli najlepszych strzelców wszech czasów... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +1 - Kto zastąpi Pogbę?

Kadra Consigliere1 @14.09.2017, 14:15 | Przeczytano 697 razy

Kto zastąpi Pogbę?
Źródło: manutd.com

Manchester United zaliczył udany powrót do Ligi Mistrzów wygrywając z Basel 3:0. Jednak było to zwycięstwo okupione stratą, a mianowicie kontuzją Paula Pogby.

Francuz musiał opuścić boisko już po 19 minutach gry. Kontuzja mięśnia udowego może wykluczyć go z gry nawet do sześciu tygodni. Na więcej informacji będziemy musieli poczekać jednak do konferencji José Mourinho przed meczem z Evertonem. Kto zastąpi Pogbę w tym meczu?

MAROUANE FELLAINI

To właśnie Belg był zmiennikiem Pogby w spotkaniu z Basel (3:0). Fellaini udowodnił już, że potrafi zrobić różnicę na boisku wchodząc z ławki, strzelając 2 bramki przy 150 minutach gry. Swoim efektownym występem przeciwko mistrzowi Szwajcarii Fellaini zapracował na nagrodę zawodnika meczu. Istnieje duża szansa, że to właśnie Belg będzie partnerował Nemanji Maticiowi w meczu z Evertonem. W niedawnym wywiadzie Paul Pogba pochwalił Fellainiego za jego ciężką pracę:

Jeśli ktoś ciężko pracuje, to zawsze dostaje szansę do gry. Marouane jest tego przykładem. To wielki profesjonalista, potrzebujemy takich piłkarzy jak on.

ANDER HERRERA

Hiszpański pomocnik nie może liczyć na wiele minut od Mourinho na początku tego sezonu. Herrera wystąpił tylko w przegranym meczu z Realem Madryt i ostatnim ligowym meczu ze Stoke City. W obu meczach nie pokazał się ze swojej najlepszej strony, ale wiemy do czego Hiszpan jest zdolny. W zeszłym sezonie otrzymał nagrodę zawodnika sezonu w Manchesterze United, więc na pewno wróci jeszcze do swojej optymalnej formy. Paul Pogba również wypowiedział się niedawno o swoim koledze w ciepłych słowach:

Ander nie zagrał żadnego meczu ligowego przez pierwszy miesiąc, ale przecież był naszym najlepszym zawodnikiem w poprzednim sezonie. Oczywiście, jest to ciężkie dla takiego piłkarza jak on, gdy nie dostaje minut na boisku, ale Ander jest wielkim profesjonalistą i to rozumie. Możecie go zobaczyć na treningach, ciężko pracuje i jest doskonałym przykładem dla wszystkich.

MICHAEL CARRICK

Anglik został mianowany na kapitana zespołu w tym sezonie, ale wciąż nie zagrał ani minuty. Jego wpływ na kolegów z drużyny nie może być jednak niedoceniany. Doświadczony pomocnik Czerwonych Diabłów zawsze wprowadza spokój i opanowanie na boisku. Oto, co miał do powiedzenia Pogba na temat Michaela Carricka:

Wciąż wiele się od niego uczę. Jest dla mnie wzorem do naśladowania, często przyglądam się jego grze i słucham rad. Zawsze gdy rozmawiamy przed meczem, Michael udziela mi wskazówek i pomaga mi zachować spokój. Szczerze mówiąc, jest dla mnie mentorem.

Carrick zaliczył już kilka imponujących spotkań przeciwko Evertonowi. W sezonie 2009/10 United zwyciężyli z Anglikiem w składzie 3:0, a Carrick wpisał się wtedy na listę strzelców.

Który z zawodników dostanie szansę od José Mourinho? O tym przekonamy się już w niedzielę.

Źródło: ManUtd.com

Tagi: Ander Herrera, Kontuzje, Marouane Fellaini, Michael Carrick, Paul Pogba, Pomocnicy, Premier League, Skład