Wayne Rooney to czołowa postać reprezentacji Anglii. Ma na koncie wiele występów, jak i również... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +2 - 200 goli Rooneya w Premier League

Premier League Red_Devil @23.08.2017, 08:55 | Przeczytano 746 razy

Dotyczy: Wayne Rooney, Manchester City vs Everton [21.08.2017]

200 goli Rooneya w Premier League

Wayne Rooney w poniedziałkowym starciu Evertonu z Manchesterem City (1:1) zdobył 200. bramkę w Premier League jako drugi zawodnik w historii - po rekordziście Alanie Shearerze.

Spotkanie na Etihad Stadium było bardzo ciekawe. "The Toffees" objęli prowadzenie w 35. minucie, gdy podanie Dominica Calvert-Lewina wykorzystał Rooney strzelając między nogami Edersona. "The Citizens" myśleli o wyrównaniu, ale wówczas w 44. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Kyle Walker i gospodarze grali w "10-tkę".

Mimo to podopieczni Pepa Guardioli wrócili do gry w 82. minucie, gdy pięknym wolejem popisał się Raheem Sterling. City zaczęli liczyć na pełną pulę, gdy w 88. minucie z boiska wyleciał ex-Diabeł Morgan Schneiderlin, ale ostatecznie skończyło się na podziale punktów.

Nie to było jednak najważniejsze, a rekord Rooneya - strzelony gol był jego 200. w rozgrywkach Premier League. Przed nim taką barierę pokonał tylko Alan Shearer - rekordzista z 260 trafieniami. Legenda Newcastle United pogratulowała 31-latkowi osiągnięcia na Twitterze pisząc, że "był samotny w klubie 200".

To był bardzo szczęśliwy tydzień dla Rooneya. Kilka dni wcześniej jego żona Coleen potwierdziła, że spodziewają się czwartego dziecka. Napastnik klasy Wazzy nie marnuje żadnej okazji;-)

200 goli Rooneya w liczbach

• Liczba meczów w Premier League: 462
  • Liczba goli w Premier League: 200
  • Gole w barwach Evertonu: 17 (15 w latach 2002-04)
  • Gole w barwach United: 183 - rekord Premier League dla jednego klubu
  • Najwięcej goli w jednym sezonie: 27 (2011/12)
  • Najmniej goli w jednym sezonie: 5 (2016/17)