Uważasz się za kibica Manchesteru United? Twierdzisz, że znasz klub na wskroś? Udowodnij to i... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +2 - Niegroźna kontuzja Jonesa

Wypowiedzi pomeczowe dinos @02.02.2017, 14:40 | Przeczytano 378 razy

Niegroźna kontuzja Jonesa
Źródło: manutd.com

Serca fanów United zabiły mocniej, kiedy w 55. minucie Phil Jones został zmieniony przez Chrisa Smallinga. Jednak sam obrońca przyznaje, że nie jest to nic poważnego i już za kilka dni powinien być gotowy do gry.

Środkowy obrońca dostał głośną owację od fanów, kiedy schodził do tunelu, trzymając buta w swojej ręce. Na boisku zastąpił go kolega z reprezentacji - Chris Smalling. Niektórzy fani zaczęli się obawiać, że może to oznaczać kolejną długą przerwę dla Jonesa, ale uspokaja ich sam zawodnik.

Mam potłuczoną stopę, ale nic mi nie będzie. To nic groźnego  czy poważnego i mam nadzieję, że za kilka dni wszystko będzie w porządku.

Niestety obrońca nie mógł się tak samo pozytywnie wypowiedzieć o wyniku spotkania. Jak przyznaje, w szatni dało się wyczuć spore rozczarowanie faktem, iż nie udało im się wywalczyć zwycięstwa.

Potrzebowaliśmy wygranej, szczególnie przy korzystnych dla nas wynikach we wczorajszych spotkaniach. Wiedzieliśmy, że to nasza szansa, aby nałożyć silną presję na zespoły przed nami. Wiedzieliśmy, że w końcu popełnią błędy, ale nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Jesteśmy bardzo rozczarowani. Jak można się było spodziewać, atmosfera w szatni nie była najlepsza.

Jako osoba, której zadaniem jest pilnowanie, aby rywal nie strzelił bramki, Jones musiał pochwalić Eldina Jakupovicia, który kilkoma świetnymi interwencjami powstrzymał "Czerwone Diabły" i w efekcie zachował czyste konto.

Myślę, że gdybyśmy zdobyli bramkę w trakcie pierwszych 20. minut, to zawodnikom Hull trudno byłoby odwrócić tę sytuację i walczyć o wynik przy stanie 1-0, kiedy kreowaliśmy sytuację za sytuacją. Ale nie udało nam się strzelić gola.

Ich bramkarz popisał się niesamowitą interwencją po strzale Juana [Maty, w drugiej połowie]. Nic nie można z tym zrobić. Wiele razy mówiliśmy już, że bramkarze przyjeżdżali tutaj i popisywali się światowymi interwencjami. Ale to nie jest żadna wymówka. Musieliśmy wygrać to spotkanie i tego nie zrobiliśmy.

Teraz musimy się skupić na meczu z Leicester. Dzięki Bogu, że mecze rozgrywane są w tak krótkim odstępie czasu, bo mamy dobrą okazję aby się odbić i wrócić na odpowiednie tory.

Zapytany o to, czy uważa, że wciąż jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby dogonić zespoły, które znajdują się wyżej w tabeli, Jones odpowiada:

Oczywiście, ale zaraz po spotkaniu nie można wybiegać za bardzo w przyszłość. Teraz jesteśmy rozczarowani tym, że wszystko potoczyło się w ten sposób. Nie uważam, żebyśmy zagrali bardzo źle. Dobrze operowaliśmy piłką, ale nie potrafiliśmy zdobyć bramki. To wciąż ta sama historia, która zdarzyła się już kilka razy na Old Trafford.

Tagi: Hull City, Juan Mata, Manchester United, Obrońcy, Phil Jones, Premier League, Remis