Rozwiąż krótki quiz związany z Newcastle United i spotkaniami Czerwonych Diabłów z tym klubem. ROZWIĄŻ QUIZ

+ +4 - Van Gaal o powodach wystawienia Schweinsteigera

Wypowiedzi pomeczowe xmilkaax @05.10.2015, 09:38 | Przeczytano 1000 razy

Van Gaal o powodach wystawienia Schweinsteigera

Menedżer Manchester United Louis van Gaal ujawnił przyczynę, dla której wystawił do bardziej ofensywnej gry  Bastiana Schweinsteigera w meczu z Arsenalem przegranym 0:3.

Czerwone Diabły odniosły sromotną porażkę na Emirates Stadium w niedzielę po południu z Arsenalem po trzech golach w pierwszej połowie. Manchester United po awansie na pierwsze miejsce w Premier League w ostatni weekend spadł po przegranej w północnym Londynie na trzecią lokatę.

Wielu kwestionowało decyzję o grze Bastiana Schweinsteigera w pomocy zamiast Morgana Schneiderlina, którego energia mogłaby być niezbędna do zatrzymywania ruchów i ataków Arsenalu, ale van Gaal wyjawił, że podjął decyzję gry Niemca bardziej z przodu.

To było w drugiej połowie, a nie w pierwszej połowie. W drugiej połowie musiał grać przeciwko Cazorli, bo Hiszpan miał zbyt wiele swobody i dlatego Bastian grał bardziej z przodu. Gdy to zrobił, w drugiej połowie było lepiej, ale nie wiadomo czy dlatego, że to Arsenal zwolnił.

Niemiec miał słabe popołudnie z pomocnikami Arsenalu i skrzydłowymi latającymi swobodnie obok niego przez większość pierwszej połowy. "Kanonierzy" nie sprawili większych kłopotów Czerwonym Diabłom w drugiej połowie, ale to dlatego, że wszystkie szkody zostały wyrządzone w pierwszych 20 minutach.

Źródło: Squawka

Tagi: Arsenal, Bastian Schweinsteiger, Louis van Gaal, Porażka, Premier League, Wypowiedzi pomeczowe