Jesteś pewien, że znasz tę część historii United? Rozwiąż nasz quiz, a dowiesz się wielu nowych... ROZWIĄŻ QUIZ

+ +1 - FAYC: Blackburn rozgromiło United, Diabły za burtą...

DiaboLLo @28.01.2010, 23:18 | Przeczytano 2281 razy

FAYC: Blackburn rozgromiło United, Diabły za burtą...
Zespół Manchesteru United U-18 odpadł z rozgrywek FA Youth Cup przegrywając w V rundzie z Blackburn Rovers. Podopieczni Paula McGuinnessa byli tłem dla rozpędzonych rywali i przegrali 0:3.

Zespół Blackburn jak najbardziej zasłużył na miejsce w kolejnej rundzie, bo byli skuteczniejsi pod bramką United oraz bardzo dobrze zorganizowani w obronie.

Czerwone Diabły były bardzo nieskuteczne - pierwszą okazję w meczu zmarnował Paul Pogba, który niecelnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Potem seriami okazje marnowali William Keane i Joshua King, a niemocy strzeleckiej nie przerwał nawet Ryan Tunnicliffe, który strzelał z dystansu.

W efekcie w 37. minucie Blackburn Rovers objęło prowadzenie po tym, jak do siatki trafił Jason Lowe wykorzystując zamieszanie w polu karnym i niezdecydowanie młodych Diabłów pod bramką Conora Devlina.

Gospodarze tego spotkania mieli multum sytuacji do podwyższenia wyniku, ale na drodze stanął im młody golkiper United, który popisał się kilkoma świetnymi paradami.

Jedną z nich odnotował w 68. minucie fantastycznie broniąc uderzenie jednego z rywali, ale był bezradny wobec dobitki Granta Hanleya, który głową skierował piłkę do bramki.

Podopieczni Paula McGuinnessa mieli jeszcze okazje do strzelenia kontaktowego gola, ale do siatki nie trafili ani John Cofie, ani Ravel Morrison. W 87. minucie Nicky Ajose uciekł się do faulu w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Co prawda Devlin obronił uderzenie Lowe'a, ale był bezradny wobec dobitki napastnika Blackburn, który ustalił wynik spotkania na 3:0 strzelając swojego drugiego gola.

Piłkarzem Meczu jednogłośnie ogłoszono bramkarza Manchesteru United Conora Devlina, który wielokrotnie ratował ekipę United i tylko dzięki niemu porażka nie była dotkliwsza...

Blackburn Rovers 3:0 Manchester United Bramki: Jason Lowe (37. i 87.), Grant Hanley (69.)
Kartki: Ravel Morrison, Nicky Ajose (United)

Skład United: Devlin - Brown (72. Morrison), Wootton, McGinty, Fryers (77. Cofie) - Ajose, Tunnicliffe, Pogba, King - Petrucci (53. Hussain), W.Keane
Niewykorzystani rezerwowi: Johnstone, Massaci

Źródło: ManUtd.com

Tagi: Akademia United, Bolton Wanderers, Etzaz Hussain, FA Youth Cup, John Cofie, Joshua King, Nicky Ajose, Paul McGuinness, Paul Pogba, Ravel Morrison, Ryan Tunnicliffe, William Keane